Po raz piąty rzeszowscy narodowcy przejdą w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz odbędzie się w Rzeszowie 28 lutego.

Organizatorem marszu po raz kolejny jest Narodowy Rzeszów. W tym roku do grona organizatorów dołączyło także rzeszowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej.

Obie organizacje skupiające w swoich szeregach głównie nacjonalistów twierdzą, że marsz jest kolejną okazją „dla wszystkich patriotów z regionu do zamanifestowania swojego przywiązania do najważniejszych wartości i oddania czci nieśmiertelnym bohaterom podziemia niepodległościowego”.

Narodowy Rzeszów poinformował, że Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych „jest jak zwykle wyrazem hołdu dla wszystkich Polaków, którzy nie godząc się ze zdradzieckimi układami mocarstw, kontynuowali po zakończeniu II wojny światowej walkę z nowym, komunistycznym okupantem”.

Narodowcy swoim marszem chcą oddać hołd rodakom, którzy „zapłacili najwyższą cenę za obronę ideałów, które dzisiaj często w zawoalowany sposób są szargane i niszczone”. – Niepodległość, suwerenność, wolność, poświęcenie i honor to pojęcia, które brzmią w ustach przedstawicieli elit jak puste frazesy – uważa Narodowy Rzeszów.

W zaproszeniu do udziału w marszu narodowcy napisali, że mogą w nim wziąć udział również ci, którzy „czują potrzebę wyrażania głosu polskiej ulicy, polskiego społeczeństwo, która wzorem żołnierzy wyklętych nigdy nie zgodzi się na fałsz, wynarodowienie, czy poddaństwo wobec obcych ośrodków władzy”.

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 28 lutego. Tradycyjnie zbiórka na rzeszowskim Rynku o godz. 17:00. Stamtąd uczestnicy marszu przejdą pod pomnik Łukasza Cieplińskiego i członków IV Zarządu WiN, który znajduje się na skwerze alei Cieplińskiego i ulicy Zygmuntowskiej.

Narodowcy zachęcają do zabierania na marsz flag narodowych.

W ubiegłorocznym marszu wzięło udział ok. 500 osób. Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama