Zdjęcie: Szymon Aleksandrowicz / Narodowe Forum Muzyki

„Rota”, „Pałacyk Michla”, czy „Płynie Wisła, płynie” – to jedne z tych utworów, które usłyszymy w niedzielne popołudnie w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Pieśni i piosenki wykona 19 chórów z całego Podkarpacia.

Narodowe Śpiewanie to jesienny cykl koncertów chóralnych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Narodowym Forum Muzyki i lokalnymi filharmoniami. Celem Narodowego Śpiewania jest zaangażowanie do wspólnego muzykowania lokalną publiczność.

W ramach cyklu odbędzie się 14 koncertów w 14 różnych filharmoniach na terenie całej Polski, w tym i w Rzeszowie. W całej akcji bierze udział około 5000 dzieci i młodzieży, skupionych w 154 lokalnych chórach. 

Do stolicy Podkarpacia to niezwykłe wydarzenie dotrze w niedzielę (28 października) o godz. 13:00. W Filharmonii Podkarpackiej zaprezentuje się 19 chórów z całego województwa, które zaprezentują repertuar składający się głównie z piosenek ludowych, rozrywkowych i regionalnych. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W filharmonii zaprezentują się m.in. Sweet Voices Fusion pod dyrekcją Justyny Szeli-Adamskiej, Chór Ton SP nr 5 w Rzeszowie pod dyrekcją Danuty Zielińskiej, czy Chór SP nr 31 w Rzeszowie pod dyrekcją Agaty Krechel-Kocój i Chór Dominanta III LO z Rzeszowa pod dyrekcją Wiesława Pyzi.

W wykonaniu podkarpackich chórów usłyszymy takie utwory, jak m.in. „Rota”, „Kwiaty polskie”, „Orzeł Biały”, „Dziś idę walczyć, mamo”, „Pałacyk Michla”, czy „Płynie Wisła, płynie”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(oprac. jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama