Zdjęcie: Pixabay

W sobotę i niedzielę (22 i 23 maja), podczas meczów piłkarskich na Stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie, działać będą dwa punkty spisowe. Pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą mieszkańcom Rzeszowa dokonać samospisu.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Spisem objęci są mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy oraz stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą Narodowego Spisu Powszechnego 2021 jest samospis internetowy, czyli samodzielne podawanie danych. Formularz spisowy dostępny jest na stronie internetowej GUS – spis.gov.pl.

Na czas trwania spisu Urząd Miasta Rzeszowa przygotował specjalne stanowiska, w których można dokonać samospisu. Znajdują się one w Urban Labie przy ul. 3 Maja 13, tel. 17 875 40 75, czynny od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00; w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Kopernika 16, tel. 17 875 44 33, czynny w poniedziałek, we wtorek, w czwartek i piątek od 7:30 do 15:30 i w środę od 7:30 do 17:00.

W punktach spisowych dyżurują pracownicy Gminnego Biura Spisowego, którzy w razie potrzeby pomogą dokonać samospisu.

Aby ułatwić rzeszowianom udział w spisie, w najbliższą sobotę i niedzielę (22 i 23 maja) na Stadionie Miejskim Stal przy ul. Hetmańskiej, podczas odbywających się tam meczów piłkarskich (Stal Rzeszów-Sokół Ostróda – sobota, początek o godz. 19:44, Apklan Resovia – Korona Kielce – niedziela, początek o godz. 19:05) uruchomione zostaną dwa specjalne punkty spisowe.

– Będą znajdować się na terenie stadionu przy głównych wejściach od strony al. Powstańców Warszawy i ul. Hetmańskiej. Pracownicy Gminnego Biura Spisowego pomogą biorącym udział w widowiskach piłkarskich mieszkańcom Rzeszowa dokonać samospisu Należy mieć przy sobie dowód osobisty i znać numery PESEL osób wspólnie zamieszkujących – poinformował Artur Gernand z Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Punkty będą czynne w godzinach 17:30-21:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama