Choć kalendarzowa wiosna puka już do drzwi, a słońce coraz śmielej zagląda w okna rzeszowskich i przemyskich domów, podkarpaccy narciarze nie chowają jeszcze sprzętu do piwnic. Jest 20 marca, a stok w Przemyślu oraz wybrane stacje w Bieszczadach wciąż dają szansę na wczesnowiosenne szaleństwo na śniegu.
Podczas gdy w dolinach rozkwitają pierwsze przebiśniegi, fani białego szleństwa korzystają z unikalnego mikroklimatu regionu. Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz bieszczadzkie wyciągi udowadniają, że sezon narciarski na Podkarpaciu potrafi być zaskakująco długi, jeśli tylko dopisze odpowiednie przygotowanie tras.
Kawa z widokiem na panoramę miasta
Jazda na nartach w drugiej połowie marca ma swój niepowtarzalny urok. To czas dla tych, którzy cenią sobie „miękki” śnieg i słońce, które operuje już na tyle mocno, że jazda w lżejszej odzieży staje się czystą przyjemnością.
Nie tylko Przemyśl – Bieszczady wciąż w grze
Przemyska stacja nie jest osamotniona w walce z odwilżą. Również w sercu Bieszczad wybrane stoki wciąż zapraszają narciarzy. Dzięki wyższemu położeniu n.p.m. i solidnemu naśnieżeniu w trakcie zimy, bieszczadzkie trasy oferują obecnie doskonałe warunki do doskonalenia techniki jazdy na nieco „wolniejszym”, wiosennym podłożu.
To idealny moment dla rodzin z dziećmi oraz początkujących – na stokach jest zdecydowanie luźniej niż w lutym, a temperatury sprzyjają długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu bez ryzyka przemarznięcia.
Ostatni dzwonek przed końcem sezonu
Mimo determinacji zarządców obiektów, natura jest nieubłagana. Każdy kolejny ciepły dzień przybliża nas do nieuchronnego zakończenia sezonu 2025/2026. Jeśli więc Twoje narty czekają już spakowane, warto dać im ostatnią szansę w tym roku.
Podkarpackie stacje to obecnie jedne z nielicznych miejsc w kraju, gdzie można poczuć zimę w samym środku marcowej odwilży. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić aktualne komunikaty pogodowe oraz godziny otwarcia poszczególnych wyciągów.
(AM)
Czytaj więcej:
“Niebieskie patrole” na białym puchu. Policja na nartach wkracza na podkarpackie stoki
![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-218x150.jpg)



![Pijani rodzice za kierownicą na Podkarpaciu. W autach wieźli małe dzieci [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pijani-rodzice-kierowcy-218x150.jpg)


![Młoda sarenka wpadła do głębokiej pułapki. Odkryta studzienka czekała na ofiarę [ZDJĘCIA] sarenka w studni](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/sarenk-05-e1781550382248-218x150.jpg)

![Kolizja na autostradzie. Dostawczak próbował “wylecieć” wyjściem ewakuacyjnym z A4 [ZDJĘCIA] dostawczak kolizja a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-z-barierami-02-e1781289140225-218x150.jpg)




![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)

![Mieszkańcy Rzeszowa mają dość. Po latach obietnic wyszli na tory i żądają bezpiecznego przejścia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/tory-zawiszy-rzeszow5-218x150.jpg)




![Gumowe ronda w Rzeszowie już działają. Czy eksperyment za 40 tysięcy sprawdza się? [FILM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/gumowa-ronda-rzeszow-pierwsz-test-poniedzialek-01-218x150.jpg)
![II Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-autobusow-rzeszow2026-5-218x150.jpg)








![“Elektronik” w Rzeszowie zyskuje potężnego partnera. Współpraca otworzy uczniom drzwi do kariery [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/elektronik-rzeszow-umowa0-218x150.jpg)
![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Letni sezon nad wodą na Podkarpaciu wystartował. Trzy kąpieliska w regionie już są otwarte [LISTA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zwirownia-rzeszow1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wielka akcja w Rzeszowie. W sobotę darmowe szkolenia z pierwszej pomocy [LISTA MIEJSC]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pierwsza-pomoc-1-218x150.jpg)


![Niedźwiedź w centrum miasta. Mieszkańcy przerażeni spacerem drapieżnika [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedzwiedzi-przemysl-100x70.jpg)


