Wielkimi krokami zbliżają się wybory do europarlamentu i samorządu terytorialnego. Niektóre partie mają już swoich kandydatów i swoje programy specjalnie przygotowane na nadchodzące wybory.
W związku z tym zachęcam mieszkańców Podkarpacia do weryfikacji programów partii politycznych. Zapraszam na początek do przeczytania programu Twojego Ruchu, który już niebawem zostanie ogłoszony. Będzie on kierowany przede wszystkim do młodych ludzi, ludzi którzy mają plany na przyszłość, którzy czują się członkami społeczeństwa obywatelskiego.

To Twój Ruch będzie m.in.: walczył o studentów proponując im wysokie stypendia, o ośrodki naukowe z prawdziwego zdarzenia, wspierał młodych przedsiębiorców, walczył z biurokracją, bił się o in vitro, chce również zmienić system patentowy, by myśl technologiczna łatwiej przebijała się do świata praktyki, będzie walczył z bezrobociem, chce połączenia ZUS i KRUS i promować polskie produkty za granicą.  To jest oczywiście nasz wybór jaką partie wybierzemy i jakiego kandydata. Ale konsekwencja bywa zgubna. To, że zagłosowaliście w ostatnich wyborach na PiS czy PO nie znaczy, że macie teraz zagłosować na te partie.

Pamiętajmy! Kiedy konsekwencja pojawia się w sposób bezrefleksyjny, jej skutki mogą być katastrofalne. Walczmy z populizmem i bylejakością. Czytajmy programy partii.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama