W piątek (6 listopada) w Rzeszowie rozpoczynają się dwudniowe warsztaty wokalne, które poprowadzi Natalia Kukulską. W niedzielę wystąpi ze specjalnym koncertem z trójką najbardziej uzdolnionych wokalistów.

Warsztaty są częścią PGE Rzeszów Art Festival. Odbędą się one w piątek i sobotę w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica W warsztatach weźmie udział 25 wokalistów z Podkarpacia. To laureaci prestiżowych konkursów i festiwali w kraju i zagranicą. Troje wyróżniających się debiutantów zostanie zaproszonych do udziału w koncercie, podczas którego razem z Natalią Kukulską wykonają trzy utwory.

Koncert Kukulskiej odbędzie się w niedzielę (8 listopada) o godz. 19:00 w sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83). Bilety kosztują 30 zł (miejsca siedzące) i 15 zł (miejsce stojące). Dostępne są w Kinie Zorza (ul. 3 Maja 28) oraz w Punkcie Informacyjnym Trasy Podziemnej (ul. Rynek 26) lub pod numerem tel. 606 989 406.

Patronat nad PGE Rzeszów Art. Festival objął Rzeszów News. Natalia Kukulska udzieliła nam wywiadu tuż przez rozpoczęciem imprezy.

JESTEM BARDZO PODEKSCYTOWANA

Marcin Kalita: Przed Tobą wyjątkowy koncert w Rzeszowie…

Natalia Kukulska: – Z pewnością nie będzie to tradycyjny występ, bo będzie mu towarzyszyć wiele innych przedsięwzięć. Przez dwa dni przed koncertem zorganizowane zostaną warsztaty wokalne. Wyłonią one trzech solistów, którzy zaśpiewają ze mną na scenie. Nie będę ukrywać, że warsztaty, które będę miała przyjemność prowadzić, będą dla mnie wyzwaniem i przygodą zarazem. Będzie to mój pierwszy raz (śmiech). Na pewno z ich uczestnikami podzielę się swoimi przemyśleniami, doświadczeniem i przygodą z muzyką.

Zaprezentuję kilka ćwiczeń pomocnych mi przy rozśpiewywaniu, opowiem o szkole w Los Angeles, w której miałam przyjemność się uczyć. Ale myślę, że najważniejszą częścią warsztatów będzie praca nad głosem, interpretacją i konkretnymi piosenkami, które znajdą się w programie niedzielnego koncertu. Sądzę, że te praktyczne zajęcia dla uczestników warsztatów będą najważniejsze. A towarzyszyć nam będzie jako akompaniator Archie Shevsky, znakomity muzyk, pianista, z którym współpracuję od ponad roku.

W warsztatach weźmie udział 25 uczestników.

– Zgadza się. To dużo osób, szczególnie na to pierwsze grupowe spotkanie. Jestem bardzo podekscytowana, gdyż lubię wyzwania. Później będziemy pracować już z podziałem na grupy i ostatecznie indywidualnie. Bardzo jestem ciekawa poziomu wokalnego uczestników i tego, co spotka mnie w Rzeszowie.

Zaśpiewasz również z chórem Politechniki Rzeszowskiej. Mieliście okazję się już zetknąć?

– Niestety, nie. Ale z tego, co mi wiadomo chór już miał próby. Wcześniej opracowaliśmy dla niego partie wokalne do wybranych czterech utworów, w których będzie mi on towarzyszył na scenie. Wierzę, że wszystko będzie pięknie brzmiało. Sądzę zresztą, że będzie to sporą atrakcją również dla samej publiczności, bo nie często zdarza się słuchać podobnych połączeń. Koncert elektro-akustyczny, chór, wybrani soliści…

Możesz zdradzić jakie to będą piosenki?

– Na koncert złożą się m.in. utwory z mojej nowej płyty „Ósmy plan” oraz kilka ze starszego repertuaru, ale w zupełnie nowych odsłonach. Myślę, że to, co usłyszy rzeszowska publiczność, będzie zaskakujące i ciekawe muzycznie. Na scenie towarzyszą mi znakomici muzycy, z którymi obecnie koncertuję: Michał Dąbrówka na perkusji akustycznej, elektronicznej i ksylofonie, na syntezatorach analogowych Archie Shevsky i Marcin Mały Górny, znany również jako członek grupy Poluzjanci.

Wierzę, że uda nam się pokazać interesujący spektakl muzyczny. Każda nowa energia – w tym przypadku fuzja solistów z warsztatów i chóru akademickiego – sprawiają, ze na scenie dzieją się nowe, ciekawe rzeczy.

Cieszymy się, że to nowe, także dla Ciebie doświadczenie, wydarzy się właśnie w Rzeszowie.

– Ja też się z tego cieszę, bo dawno nie było mnie w Rzeszowie, a poprzednie wizyty bardzo mile wspominam.

Zatem do zobaczenia w niedzielę.

– Do zobaczenia. Zapraszam serdecznie na koncert.

Rozmawiał MARCIN KALITA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama