Zdjęcie: Facebook.com / Natalia Kukulska
Reklama

Sieć salonów Empik zachęca do spotkania ze znanymi osobami. Do Rzeszowa przyjadą Natalia Kukulska, Tomasz Lis i Jakub Ćwiek.

Wszystkie spotkania odbędą się w Empiku w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44). Pierwsze w sobotę (10 listopada) o 20:00 z Natalią Kukulską, tuż po jej koncercie z okazji 6. urodzin Galerii Rzeszów

Natalia Kukulska 

Zdjęcie: Facebook.com / Natalia Kukulska

Kukulska jest jedną z najbardziej cenionych wokalistek w Polsce. Wydała już dziewięć albumów solowych – ostatni „Halo tu ziemia” ukazał się w 2017 roku, na którym jest 12 electro-popowych piosenek, w których z jednej strony czuć nowoczesność, a z drugiej nostalgię do lat 80.

– Ten album jest w moim życiu przełomowy. Nie lubię wielkich słów i kategorycznych stwierdzeń, ale moment, w którym powstawała ta płyta, był wyjątkowy – twierdzi artystka.

Natalia Kukulska debiutowała w wieku 7 lat, zdobywając pierwszą w historii polskiej fonografii platynową płytę. Solowe albumy Natalii sprzedały się łącznie w 2,5 milionach egzemplarzy. Wokalistka jest laureatką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot, Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, Telekamer i Gwiazd Dobroczynności. 

Do najbardziej popularnych utworów Natalii, które podbijały listy przebojów należą m.in.
„Piosenka światłoczuła”, „Im więcej ciebie tym mniej”, „W biegu”, „Czy ona jest”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Decymy”, „Sexi Flexi”, „Pół na pół”, „To jest komiks”, „Wierność jest nudna”. Nagrywała też utwory do filmów: “Herkules”, “Magiczny Miecz”, “Zakochani”, “Och Karol 2”.

Jakub Ćwiek

Zdjęcie: Facebook.com / Jakub Ćwiek

Kolejne spotkanie w Empiku odbędzie się w środę 14 listopada. Z fanami spotka się polski pisarz, publicysta i konferansjer Jakub Ćwiek. Jego najnowsze dzieło to “Machinomachia”, w której Ćwiek wraca do sprawdzonej formy opowiadań, które fabularnie umiejscowione są tuż po drugim tomie serii – „Bogu marnotrawnym”.

Fani twórczości Jakuba Ćwieka mogą świętować podwójnie – znane im postaci z uniwersum „Kłamcy” ożyją raz jeszcze dzięki Robertowi Sienickiemu i grupie Lans Macabre w profesjonalnej grze karcianej, zatytułowanej “Kłamcianka”. Jakub Ćwiek spotka się z czytelnikami w Empiku o godz. 18:00.

Pierwsze trzy lata życia Jakub Ćwiek spędził jako dziecko całego akademika, po czym przeprowadził się z rodzicami do Głuchołaz. Dalej było już tylko gorzej, stał się człowiekiem drogi – przeprowadzał się 23 razy w ciągu ostatnich 5 lat. Jeśli sprzedał do tej pory 150 tysięcy książek, to znaczy, że wybrał właściwą drogę. 

Tomasz Lis

Zdjęcie: Materiały prasowe

Dzień później, w czwartek 15 listopada, w Empiku będzie gościł Tomasz Lis, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy telewizyjnych, współtwórca “Faktów” TVN „Fakty” i „Wydarzeń” w Polsacie. Od 2012 roku Lis jest redaktorem naczelnym „Newsweeka”.

Tomasz Lis był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. trzy Wiktory, tytuł Dziennikarza Roku 1999, był laureatem konkursu Telekamery 2006 otrzymując nagrodę dla najlepszego publicysty.

Lis w Rzeszowie będzie promował swoją autobiografię „Historia prywatna”. W książce śledzimy zadziwiające niekiedy ścieżki kariery Lisa i wchodzimy do zamkniętych gabinetów redaktorów i polityków z pierwszych stron gazet.

Pobudzająca refleksja nad wzlotami i upadkami III RP miesza się z frapującymi, a czasami komicznymi anegdotami z udziałem bohaterów masowej wyobraźni. To książka, w której zaglądamy od kuchni do mediów i polityki, czyli tam, gdzie teoretycznie nie powinniśmy zaglądać. To autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki.

Spotkanie z Tomaszem Lisem rozpocznie się o 18:00. Zarówno na to, jak dwa wcześniejsze wstęp jest bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Lis – co on tu robi, w pogardzanej Galicji? – “autoportret człowieka, który sam zmieniał media w Polsce i wpływał na kształt krajowej polityki” a w co zmienił, jak wpłynął?

Comments are closed.