Reklama

W najbliższą sobotę (16 maja) w Rzeszowie odbędzie V Jubileuszowe Rzeszowskie Święto Transplantacji. Jego częścią będzie flash mob. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie Sylwia Grzeszczak.

Pomysłodawcy chcą pobić rekord Polski w liczbie uczestników flash moba. Udział w nim już zadeklarowało 2,9 tys. osób. Organizatorzy nakręcili filmik z układem tanecznym do flash moba. Akcja odbędzie się w sobotę na rzeszowskim Rynku o godz. 18:00. Jak się przygotowuje do flash moba jedna z grup, możecie zobaczyć TUTAJ.

Piątą edycję Rzeszowskiego Święta Transplantacji organizują: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Centrum Medyczne MEDYK, Wojewódzki Szpital Kliniczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Choroby Nowotworowe Krwi oraz Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

Rzeszowskie Święto Transplantacji to spotkanie środowiska lekarskiego, akademickiego oraz mieszkańców Rzeszowa, którego głównym przesłaniem jest propagowanie tematyki przeszczepiania narządów.

O godz.9:00 w auli budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 rozpocznie się otwarta konferencja „Przeszczep szansą na drugie życie”. Wśród zaproszonych gości znajdą się znakomici specjaliści z wielu krajowych ośrodków, związanych z transplantologią.

Od godz. 13:00 do 18:00 na Rynku odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

O godz. 15:00 na Rynku rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami. Na scenie wystąpią: zespoły pieśni i tańca „Resovia Saltans” oraz „Połoniny”, a ponadto zespoły: Wojskowa Orkiestra z Rzeszowa wraz z Dziewczęcą Orkiestrą Dętą VI LO, zespół tańca brzucha Gussel, Klaps.

Wystąpią również wokaliści z Centrum Sztuki Wokalnej z Rzeszowa. Odbędzie się też pokaz sztuk walki capoeira w wykonaniu rzeszowskiej grupy Unicar, Trial Show, wystąpi trio z Elite Talent Club – finaliści programu „Mam Talent”, grupa taneczna Street Life.

Zaśpiewa 12-letnia Alicja Rega, zwyciężczyni programu „Mali giganci” w TVN. Gwiazdą wieczornego koncertu będzie Sylwia Grzeszczak. Wcześniej wystąpi Mateusz Mijal. Koncert rozpocznie się ok. godz. 21:00.

Festynowi towarzyszyć będzie wystawa zabytkowych pojazdów i przejazd motocyklistów. Dla najmłodszych przewidziano malowanie twarzy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama