Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Studenci kierunków “inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego” oraz “automatyka i robotyka” na Politechnice Rzeszowskiej będą łączyć naukę ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. 

PRz uruchamia studia dualne, będą one prowadzone w ramach studiów II stopnia na dwóch Wydziałach: Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Elektrotechniki i Informatyki. Studenci “inżynierii mechanicznej” oraz “automatyki i robotyki” mają zdobyć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne potrzebne na rynku pracy. Absolwenci będą mieć zarówno tytuł magistra inżyniera, jak i doświadczenie zawodowe. 

– System studiów dualnych dopiero zdobywa popularność wśród polskich uczelni. Nie od dziś wiadomo, że student, który po ukończeniu studiów posiada nie tylko dyplom, ale również odpowiednie doświadczenie zawodowe, nie będzie mieć problemów ze znalezieniem pracy w swojej branży – mówi prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia PRz.

Studia dualne mają podnieść kompetencje i kwalifikacje praktyczne studentów PRz. Na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostanie uruchomiony nowy kierunek studiów II stopnia o profilu praktycznym “inżynieria mechaniczna dla przemysłu lotniczego” w trzech specjalnościach: mechanika i budowa maszyn, mechatronika, silniki lotnicze. Ma się na nim kształcić 47 osób.

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki powstanie kierunek “automatyka i robotyka”. Będzie się na nim kształcić 25 studentów. Nabór na studia już jest prowadzony i potrwa do 14 lutego 2019 r. W praktycznym przygotowaniu do wejścia na rynek pracy studentom mają pomóc certyfikowane szkolenia, zajęcia warsztatowe, kursy, zajęcia z praktykami, uczestnictwo w krajowych i zagranicznych konferencjach i seminariach.

Będą również staże w takich firmach jak m.in. Pratt&Whitney Rzeszów, Lockheed Martin Mielec, MTU Aero Engines, Rofa, Astor czy Balluff. Staże będą dopełnieniem praktyk wynikających z toku studiów. Studia są dofinansowane z funduszy europejskich.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: