– Boga można wielbić wszędzie – tak brzmi naczelna zasada Festiwalu Wiary. Dlatego organizatorzy opuszczają mury kościołów i wyruszają z misją ewangelizacyjną na rzeszowskie ulice. Tak się stanie w piątek (27 maja).

Festiwal Wiary to odpowiedź na to, że przełom 2012/2013 roku ogłoszono w Polsce Rokiem Wiary. Kilkuosobowy wówczas zespół księży i osób świeckich przygotowało akcję „WUZ albo przewóz” czego efektem było zgromadzenie się ponad 3 tysięcy wiernych w rzeszowskiej hali Podpromie. Ich celem była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od tamtego momentu,  co roku w okresie oktawy Bożego Ciała, w Rzeszowie odbywa się Finał Festiwalu Wiary. Jego głównym celem jest przede wszystkim obudzić w chrześcijanach głęboką i świadomie przeżywaną wiarę, dlatego organizatorzy wychodzą poza mury kościołów, pokazując, że Boga można wielbić wszędzie.

Ewangelizacja uliczna

– Do tej pory Festiwal Wiary cieszył się dużym zainteresowaniem. O tym może świadczyć chociażby fakt, że w hali Podpromie w ubiegłym roku nie można było znaleźć ani jednego wolnego miejsca siedzącego – mówi druhna Monika Madeja, która jest zaangażowana w organizację Festiwalu.

W tym roku Finał Festiwalu odbędzie się w dniach 27-28 maja (piątek, sobota) pod hasłem „Miłosierny jest nasz Pan”. Rozpocznie go o godz. 15:00 ewangelizacja uliczna.

Z kościołów: św. Mikołaja Rzeszów-Przybyszówka, św. Józefa Kalasancjusza – Pijarzy (ul. Lwowska 125), Najświętszego Serca Pana Jezusa (katedra) i Matki Bożej Saletyńskiej oraz Domu Diecezjalnego „Tabor” wyruszy 6 wspólnot: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Oaza, Odnowa w Duchu Świętym „Miriam”, Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Rzeszowskiej oraz Przyjaciela Oblubieńca, by śpiewem i modlitwą wielbić Boga.

Celem ich wędrówki będzie plac przed kościołem św. Krzyża (ul. 3 Maja), gdzie wszystkie wspólnoty mają się spotkać o 17:00, by wyznać wiarę w Boga Ojca przez Syna Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym.

Od godz. 19:00 przy kościele św. Krzyża animatorami spotkania będzie zespół ewangelizacyjny „ZaNim”. W tym czasie Dobrą Nowinę oraz swoje świadectwo wiary wszystkim zgromadzonym oraz przypadkowym przechodniom będzie głosił Witek Wilk, ewangelizator i założyciel licznych wspólnot charyzmatycznych.

Następnie w czterech kościołach: Chrystusa Króla (ul. ks. Jałowego), Bernardyni (ul. Sokoła), Saletyni (ul. Dąbrowskiego), Św. Krzyża (ul. 3 Maja) odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwać od 21:00 do 23:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pantomima, film „Ufam Tobie”

Drugi dzień Festiwalu (sobota, 28 maja) również rozpocznie się o 15:00, tym razem w hali Podpromie uczestnicy w godzinę Miłosierdzia Bożego odmówią Koronkę. Organizatorzy do poprowadzenia modlitwy będą chcieli zaprosić wszystkie obecne dzieci.

Następnie odbędzie się krótka, 10-minutowa pantomima w wykonaniu grupy „Drama Rzeszowskich Wieczorów Uwielbienia”, którą tworzy młodzież ze szkół średnich działającej przy parafii Chrystusa Króla.

Później artystyczną pałeczkę przejmą Leszek Dokowicz i Maciek Bodasiński, twórcy filmu „Ufam Tobie”, którzy najpierw zaprezentują swoje dzieło, a następnie wygłoszą katechezę.

Warto zaznaczyć, że podczas Festiwalu odbędzie się premiera filmu „Ufam Tobie”.

Od godz. 17:00 rozpocznie się liturgia Słowa i modlitwa o uzdrowienie. Katechezę o Miłosierdziu Bożym wygłosi o. Adam Czuszel, natomiast modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu poprowadzi ks. Grzegorz Szczygieł, który będzie również prosił o uzdrowienie i uwolnienie wszystkich zgromadzonych.

Finał Festiwalu Wiary na Podpromiu zakończy o godz. 20:00 uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, który patronuje całemu wydarzeniu.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama