Reklama

Wystawę interaktywną i pokazy o tematyce biologicznej będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę (12 września) w Rzeszowie podczas SPiN Day 2015. Wstęp bezpłatny.

[Not a valid template]

 

SPiN Day to inicjatywa powstałego w 2013 r. Porozumienia Społeczeństwo i Nauka, którego celem jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Porozumieniu chodzi o zachęcenie do krytycznego i kreatywnego myślenia, budowanie poczucia podmiotowości i odpowiedzialności oraz wspomaganie lepszego rozumienia nauki. W skład Porozumienia wchodzi 28 instytucji i organizacji z całej Polski, w tym centra nauki, muzea, instytucje kultury, organizacje pozarządowe, planetaria i uczelnie.

Akcja SPiN Day jest pierwszym, wspólnym projektem Porozumienia realizowanym na taką skalę przez popularyzatorów nauki w Polsce. Pomysłodawcą SPiN Day jest rzeszowskie stowarzyszenie „Explores”.

Jednego dnia, w sobotę (12 września), odbędą się różnorodne wystawy, warsztaty i pokazy naukowe, obejmujące swoją tematyką zagadnienia z wielu obszarów wiedzy. Wydarzenia SPiN Day odbędą się w 27 miejscach na terenie całego kraju, także w Rzeszowie.

SPiN Day w stolicy Podkarpacia zaplanowano w nowopowstałym Zakładzie Nauk i Człowieku „Anatomica”, należącym do Uniwersytetu Rzeszowskiego, który wspólnie ze stowarzyszeniem „Explores” organizuje całe wydarzenie. W „Anatomice” od października kształcić się będą pierwsi studenci kierunku lekarskiego.

Zakład Nauk o Człowieku znajduje się u zbiegu ulic Zenitowej i Leszka Czarnego, w okolicy Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. W Zakładzie uruchomione zostaną cztery jednostki: Anatomia Prawidłowa i Patologiczna Człowieka, Histologia z Embriologią oraz Medycyna Sądowa.

Podczas sobotniego wydarzenia będzie można zobaczyć interaktywne eksponaty, pokazy i warsztaty naukowe związane z anatomią, fizjologią człowieka oraz biologią, biotechnologią i techniką medyczną. Dostępne będą także modele anatomiczne, mikroskopy, pokazy ratownictwa i diagnostyka medyczna.

SPiN Day 2015 rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 14:00. Wstęp bezpłatny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama