Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Do 26 lutego przyjmowane są zgłoszenia do piątej edycji konkursu dla młodych programistów web.Master Podkarpacki. Patronuje mu Rzeszów News. 

Konkurs stwarza niepowtarzalną okazję do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności informatycznych. Uczestnicy to młode, zdolne osoby ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz oddziałów ponadgimnazjalnych.

Inicjatywa nie tylko promuje utalentowaną młodzież, ale także mobilizuje ją do dalszej nauki i rozwoju. Atrakcyjne nagrody dla początkujących webmasterów to dodatkowa zachęta i motywacja do tego, aby wziąć udział w konkursie.

– Co roku przekonujemy się, że finaliści konkursu to osoby o wyjątkowych zdolnościach. Ponadto, inicjatywa ta przygotowuje młodych webmasterów do bycia liderami w branży oraz wyróżnia nasz region na tle sektora informatycznego – mówi Krzysztof Kawalec, dyrektor Działu IT w Ideo.

– web.Master Podkarpacki ma stanowić również wsparcie dla nauczycieli oraz opiekunów w procesie wychowania i edukacji przyszłych programistów oraz specjalistów IT – dodaje.

Firma Ideo wraz z Instytutem Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Zespołem Szkół Energetycznych w Rzeszowie są organizatorami konkursu web.Master Podkarpacki. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów

Rywalizacja odbywa się w dwóch etapach oraz z podziałem na dwie kategorie: szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe i oddziały ponadgimnazjalne. W pierwszym uczestnicy mają do wykonania e-test, który weryfikuje ich wiedzę teoretyczną. Dzięki takiej formie każdy może wziąć udział w konkursie, niezależnie gdzie w danym momencie się znajduje.

Drugi etap konkursu ma miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Uczestnicy wykonują praktyczne zadania, które są następnie oceniane przez komisję konkursową. W każdej kategorii zostają wyłonieni trzej laureaci. Finaliści, oprócz nagród rzeczowych, otrzymają dodatkowe punkty na świadectwie.

– Kompetencje z zakresu programowania, czy szerzej – informatyki – są obecnie bardzo poszukiwane na rynku pracy. Spodziewamy się, że tendencja ta będzie narastała – mówi Włodzimierz Marciński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Marciński twierdzi, że większość dzisiejszych dzieci będzie pracowała w zawodach przyszłości, które jeszcze nie istnieją. Ich wspólnym mianownikiem stanie się jednak wykorzystanie technologii cyfrowej. Dlatego tak istotne jest kształtowanie kompetencji informatycznych, m.in. innymi przez inicjatywy takie, jak konkurs web.Master Podkarpacki.

Pierwszy etap konkursu został zaplanowany na 3 marca 2020 roku. Kolejny odbędzie się  20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Organizatorzy zachęcają wszystkich młodych pasjonatów programowania, aby skorzystali w możliwości, jakie stwarza udział w konkursie. Zgłoszenie może zostać dokonane do 26 lutego przez nauczyciela danego ucznia. Rejestracja odbywa się za pomocą formularza dostępnego na stronie: webmasterpodkarpacki.pl/wyslij-zgloszenie/

Zdjęcie: Materiały organizatorów

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: