Reklama

13 interwencji zanotowali dotychczas (stan na godz. 17:00) w związku z usuwaniem skutków potężnej nawałnicy, która po południu przeszła nad Rzeszowem. W jednym zdarzeniu, po burzy w windzie utknęło trzech pracowników.

[Not a valid template]

 

– Powoli wszystko wraca do normy. Woda z ulic, które były zalane, spływa. Ludzie panikowali, ale drogi zaczynają być już przejezdne. Mieliśmy na razie w Rzeszowie 13 interwencji. Wyjeżdżaliśmy do wypompowywania wody z zalanych piwnic i usuwania połamanych drzew. Pod wiaduktem na al. Wyzwolenia zatopiony został samochód osobowy – mówią nam rzeszowscy strażacy.

Nawałnica nad Rzeszowem rozpętała się około godz. 15:00. Pod wodą były najważniejsze ulice miasta, m.in. Piłsudskiego, Wyzwolenia. W niektórych miejscach woda sięgała kolan.

Jakub Masztalerz, Czytelnik Rzeszów News, widział, jak woda zalała drzwi wejściowe do sklepu Biedronka w centrum Europa II przy al. Piłsudskiego. Nasz Czytelnik przesłał nam krótki filmik. Nagrał również zalaną al. Piłsudskiego. Wszystkie filmiki na końcu tekstu.

Od Grzegorza Dziobaka otrzymaliśmy film, na którym widać z wiaduktu kolejowego przy ul. Warszawskiej, jak zalana była al. Wyzwolenia. Paweł Słowoński zarejestrował zalaną ulicę Boya Żeleńskiego.

Z kolei pan Robert przesłał nam zdjęcie z budynku Reconal w Rzeszowie przy ul. Słowackiego 24. „Po burzy utknęło w windzie 3 pracowników. Stan windy w tym biurowcu jest opłakany. Została wezwana pomoc, aby uwolnić zablokowane osoby między piętrami” – napisał pan Robert.

O skutkach nawałnicy w Rzeszowie możecie przeczytać także TUTAJ. Wciąż czekamy na Wasze relacje, zdjęcia i filmy. Piszcie na adres: redakcja@rzeszow-news.pl

(kaw, ram)

Zalana al. Wyzwolenia

Burza nad Rzeszowem

Zalana ulica Boya Żeleńskiego

Zalana al. Piłsudskiego

Zalana al. Piłsudskiego

Zalane wejście do sklepu Biedronka

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: