Zdjęcie: Pixabay

Szansa dla młodych ludzi na karierę w branży filmowej. Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych i Netflix po raz drugi na Podkarpaciu szukają chętnych na warsztaty otwierające drogę do pracy przy tworzeniu filmów i seriali.

To już druga edycja warsztatów „Nakręć się na przyszłość”, które przygotowują młodych ludzi do wyboru jednego z ponad 100 różnych zawodów w branży kreatywnej w Polsce. Program obejmuje weekendowe spotkania w siedmiu województwach, które organizuje Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych wraz z Netflixem.

Młodzi ludzie w wieku 18-26 lat mają czas na zgłoszenia do 31 maja.

Udział w trzydniowych wakacyjnych warsztatach jest bezpłatny, a program skierowany jest do młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego w branży audiowizualnej i mieszkają w jednym z siedmiu województw: podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, opolskim, lubuskim i wielkopolskim.

Uczestnicy warsztatów poznają tajniki pracy na planie filmowym, rodzaje zawodów w branży oraz zostaną zaangażowani w stworzenie namiastki własnej produkcji filmowej pod okiem doświadczonych specjalistów.

Dodatkowo, dla najbardziej zaangażowanych uczestników warsztatów, Netflix ufunduje stypendium umożliwiające udział w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie w październiku br.

Przemysł audiowizualny w Polsce oferuje młodym okazję do znalezienia wyjątkowej pracy – rosnąca liczba różnorodnych produkcji filmowych i telewizyjnych generuje zapotrzebowanie na nowych pracowników – mówi Irena Strzałkowska, prezes Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Już zeszłoroczna edycja projektu „Nakręć się na przyszłość” pokazała ogromne zainteresowanie – z blisko tysiąca zgłoszeń organizatorzy wybrali 140 młodych, ambitnych osób z całej Polski.

Spośród zgłoszeń na warsztaty w tej edycji ponownie zostanie wybranych 140 uczestniczek i uczestników, po 20 w każdym województwie. Na Podkarpaciu warsztaty odbędą się w dniach 12-14 lipca. 

Nocleg i wyżywienie zapewniają organizatorzy. Dodatkowo we wszystkich województwach pojawi się CINEBUS – profesjonalne mobilne studio filmowe, gdzie uczestnicy będą mogli nadzorować proces tworzenia swojego filmu, od początku zdjęć aż do postprodukcji.

– Produkcja filmowa i serialowa to niezwykle szybko rosnąca część polskiej gospodarki, odkrywająca nie tylko nowe talenty kreatywne, ale też tworząca nowe miejsca pracy w różnych zawodach. To ekscytująca i perspektywiczna droga kariery dla młodych ludzi – twierdzi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Europie Środkowo-Wschodniej w Netflixie.

Aby się zgłosić na warsztaty, należy do 31 maja do godz. 12:00 wypełnić formularz na stronie: kipa.pl. Do formularza należy dołączyć 2-minutowy film opisujący motywację do podjęcia pracy w branży filmowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama