Zdjęcie: materiały NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie zachęca do dbania o siebie. Od pierwszych dni nowego roku. Na początek proponuje konsultacje i rozdaje prezenty.

Nowy Rok i nowe postanowienie zdrowotne? NFZ pomoże w nich wytrwać – zapewnia Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału i zachęca do udziału w bezpłatnej akcji, która odbędzie się w 2 stycznia 2023 r. Potrwa przez cały dzień, od godz. 8:00 do 16:00. 

– Przyjdźcie do NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8 po pakiet zdrowych informacji i drobnych upominków, które pomogą wam w dotrzymaniu noworocznych postanowień – informuje Rafał Śliż. 

W kiosku profilaktycznym, czyli kabinie wyposażonej w elektroniczną miarę i wagę, będzie można zrobić pomiary wzrostu, masy i składu ciała oraz skonsultować się z doradcą. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

NFZ prowadzi portal z dietami, więc będzie można także bezpłatnie wybrać jadłospis, czy poszukać przepisów, które są przygotowane również dla osób z konkretnymi problemami zdrowotnymi, np. nadciśnieniem, cukrzycą albo hashimoto. 

Oprócz tego, przygotowano pakiet ulotek i informacji o programach profilaktycznych, w tym nowym dotyczącym raka jelita grubego. Dla pierwszych osób będzie czekał upominek profilaktyczny, a dla wszystkich karnet zdrowia, który uprawnia do odebrania prezentu. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama