Reklama

Dodatkowe 3 metry szerokości ścieżki rowerowej ma sprawić, że piesi i rowerzyści wreszcie będą mogli się poczuć bezpiecznie korzystając z terenów wzdłuż Wisłoka. Będą nowe ławeczki i kolejne leżaki.

[Not a valid template]

 

Ścieżka rowerowa jest poszerzana po prawej stronie Wisłoka na długości ponad 1,2 km – od zapory do placu zabaw na Lisiej Górze. Remontowana jest także nawierzchnia na starej ścieżce. Na niej będzie położona jedna warstwa asfaltowa.

Przy ścieżce zostanie zamontowanych także ponad 60 nowych latarni, ławeczki i 4 nowe leżaki. – Leżaki w pierwszej części trasy na Lisią Górę cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

O poszerzenie ścieżek rowerowych nad Wisłokiem od dłuższego czasu upominali się mieszkańcy. Skarżyli się, że z powodu coraz większej liczby rowerzystów i rolkarzy, na ścieżkach zrobiło się ciasno, a tym samym niebezpiecznie.

– W tej chwili jest tak duże zagęszczenie spacerujących i jeżdżących na ścieżkach rowerowych, że zaistniała konieczność oddzielenia ruchu pieszego od rowerowego. Tak, aby jedni dla drugich nie stwarzali zagrożenia i żeby mogli sobie spokojnie spacerować – dodaje Wąsowicz-Duch.

Miasto na oświetlenie ścieżki na odcinku od rezerwatu przyrody Lisia Góra do ul. Jarowej wyda 20 tys. zł.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama