Zdjęcie: Pixabay

Podkarpacka Szkoła Krav Maga organizuje warsztaty dla kobiet. Będzie pokaz samoobrony, spotkanie z prawnikiem i psychologiem. 

Krav Maga to system samoobrony i walki wręcz, wykorzystywany m.in. przez policję i jednostki specjalne Izraela oraz FBI. Oparty o naturalne odruchy człowieka. Uczy reagować w sytuacjach zagrożenia na ulicy. Kładzie nacisk na umiejętność unikania niepotrzebnych zagrożeń. Gdy jednak dojdzie do walki, wykorzystywane są przedmioty codziennego użytku.

Podkarpacka Szkoła Krav Maga, która ma swoje oddziały w Rzeszowie i 9 innych miastach regionu, organizuje warsztaty dla kobiet powyżej 14. roku życia. Będzie spotkanie z psychologiem oraz prawnikiem, a także godzinny pokaz samoobrony prowadzony przez trenera sztuk walki dla kobiet.

– Przemoc wobec kobiet i przemoc domowa to powszechny problem. Świadczą o tym liczby. W ciągu roku, na kontynencie europejskim, aż 62 miliony kobiet w 28 krajach Unii Europejskiej doświadczyło przemocy fizycznej, psychicznej oraz na tle seksualnym – przekazują organizatorzy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Warsztaty odbędą się 2 grudnia, są darmowe, potrwają trzy godziny. O miejscu organizatorzy poinformują SMS-e lub mailem, dwa-trzy dni przed wydarzeniem. To, gdzie się odbędą, zależy od liczby uczestników.

Zapisy rozpoczną się w piątek, 25 listopada, gdy przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Wystarczy wysłać maila na adres: kmpodkarpacie@gmail.com, a w tytule wiadomości wpisać: „Warsztaty 2.12.2022”.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama