Zdjęcie: Komenda Główna Policji
Reklama

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali mężczyznę, który wręczył im łapówkę. Do przestępstwa doszło, gdy policjanci przewozili go do izby wytrzeźwień. W zamian za 200 zł funkcjonariusze mieli odstąpić od osadzania 40-latka i zawieźć go na dworzec. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Policjanci doprowadzali 40-letniego mężczyznę do izby wytrzeźwień. Wcześniej 40-latek był badany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do osadzenia w izbie.

Do wręczenia łapówki doszło na parkingu przed szpitalem. Mężczyzna wręczył funkcjonariuszom po 100 zł. W zamian mieli odstąpić od osadzenia go w izbie wytrzeźwień i zawieźć na dworzec. O zdarzeniu policjanci natychmiast poinformowali dyżurnego komendy, a mężczyznę zatrzymali w związku z wręczeniem korzyści majątkowej.

– Banknoty zostały zabezpieczone, natomiast 40-latek, już jako zatrzymany trafił do izby wytrzeźwień – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Wyjaśnieniem sprawy zajęła się w prowadzonym śledztwie Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał zarzut udzielenia łapówki, aby skłonić funkcjonariuszy do naruszenia prawa. Przyznał się i wyraził chęć dobrowolnego poddania karze.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: