Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

W najbliższą środę (1 grudnia) przyjdź pod rzeszowską siedzibę PiS. Odbędzie się tam protest przeciwko projektowi ustawy, który zakłada, że aborcja będzie traktowana na równi z zabójstwem.

Protest 1 grudnia nie jest przypadkowy. Tego dnia w Sejmie rozpocznie się pierwsze czytanie projektu ustawy zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji. Projekt wprowadza definicję dziecka poczętego, a przerwanie ciąży ma być traktowane jak zabójstwo. Nieludzki projekt ustawy jest „dziełem” fundamentalistów katolickich z Fundacji „Pro-prawo do życia”.

Przeciwko ustawie protestują organizacje działające na rzecz praw kobiet. „Niemal całkowity zakaz aborcji to dla polskich fundamentalistów za mało. Chcą zakazu całkowitego. Chcą za przerywanie ciąży karać więzieniem” – alarmuje Manifa Rzeszów, która wspólnie z Uwaga Tu Obywatele i Akcją Socjalistyczną organizują w Rzeszowie protest. 

„Polskim ekstremistom marzy się prokuratura tropiąca poronienia, marzą im się kobiety odsiadujące wyroki za poronienia. Nie ma na to naszej zgody! Spotkajmy się 1 grudnia pod biurem PiS, by wyrazić nasz sprzeciw wobec kolejnych prób kontroli naszych ciał” – zachęca do udziału w proteście Manifa Rzeszów.

Protest odbędzie się przy ulicy Hetmańskiej, początek o godz. 18:00. Nie może Cię tam zabraknąć! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama