Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Problem z łącznością – to powód, dla którego Zarząd Transportu Miejskiego wyłączył ikonki na przystankowych tablicach elektronicznych, informujących, czy w autobusie jest biletomat. Ikonki mają wrócić najpóźniej pod koniec roku. 

Ikonki na tablicach nie wyświetlają się od ponad miesiąca. ZTM w Rzeszowie celowo je wyłączył, ponieważ ikonki wprowadzały w błąd. – Od kilku tygodni mamy problem z łącznością na linii autobus – tablica informacyjna przy przystanku. Na tablicach pojawiały się nieprawdziwe informacje – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Ikona na tablicy nie pojawiała się, choć powinna, bo autobus był wyposażony w biletomat. Problem był szczególnie wtedy, gdy okazywało się, że biletomat ma awarię, a pasażer  dostał informację, że może bilet kupić w autobusie. Dlatego zdecydowaliśmy się na czasowe wyłączenie ikonek. Do momentu aż sieć łączności zostanie poprawiona – dodaje.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto liczy, że sieć uda się naprawić do końca listopada, a najpóźniej do końca tego roku. Wówczas ikonki biletomatów mają wrócić na tablice elektroniczne, które zamontowano w ramach Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego, będącego częścią dużego programu transportowego, na który miasto wydało ok. 400 mln zł.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama