Najbliższe dni obfitować będą w wiele ciekawych wydarzeń z zakresu kultury, rozrywki i sportu. Coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Od 6-11 listopada w filii Rzeszowskiego Domu Kultury ,,Staromieście”, rozgrywane będą VIII Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Celem zawodów jest popularyzacja szachów jako dyscypliny sportowej, oraz wyłonienie spośród startujących – szachowego Mistrza Rzeszowa.

Uczestnicy rywalizować będą w trzech kategoriach: dziecięcej – do lat 10, juniorskiej, oraz seniorskiej. Nad przebiegiem turnieju czuwać będzie Roman Wąsik, arbiter Klasy Międzynarodowej FIDE, oraz instruktor szachowy Rzeszowskiego Domu Kultury.

Za sprawą sobotniego meczu na szczycie III ligi lubelsko-podkarpackiej, najbliższy weekend będzie nie lada gratką dla fanów futbolu. Na stadionie przy Wyspiańskiego, druga w tabeli Resovia, podejmować będzie aktualnego lidera rozgrywek – Motor Lublin.

Dla nas w sobotnim pojedynku liczy się tylko zwycięstwo. Chcemy zostać liderem jesieni, czy to się komuś podoba, czy nie. Nie zamierzamy nikomu ułatwiać zadania i zrobimy wszystko by u siebie wygrać. Mam nadzieję, że kibice nam w tym pomogą – mówi napastnik rzeszowian Damian Rusiecki.

Początek spotkania o 13:00. Natomiast cztery godziny później, w hali Podpromie, Asseco Resovia zagra z BBTS Bielsko-Biała.

Koncert Natalii Kukulskiej

Z myślą o dzieciach w sobotę Teatr Maska pokaże spektakl pt. ,,Piotruś Pan”. Sztuka w reżyserii Anny Nowickiej. To muzyczno-taneczna podroż do baśniowej Nibylandii. Przedstawienie rozpocznie się o 16:30, bilety w cenie 17 zł.

8 listopada o godzinie 19.00, w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, wystąpi Natalia Kukulska. Koncert odbędzie się w ramach projektu PGE Rzeszów Art Festiwal. Patronuje mu Rzeszów News. Występ Kukulskiej, będzie uwieńczeniem prowadzonych przez nią, dwudniowych warsztatów wokalnych.

Trójka najlepszych uczestników zajęć, wystąpi u boku wokalistki w niedzielnym koncercie. Na scenie pojawi się również Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, z którym Natalia Kukulska wykona cztery utwory. Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety dostępne w cenie: 30 zł (miejsca siedzące) i 15 zł (miejsce stojące).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Święto Niepodległości

Dwa dni później – 10 listopada, wszystkich zainteresowanych sztuką Półwyspu Apenińskiego, zapraszamy na wykład Beaty Dencikowskiej – doktorantki Instytutu Filozofii Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR, zatytułowany ,,Włochy – kolebka kultury i sztuki”. Spotkanie odbędzie się w filii nr 4 Wojewódzkiej i Miejskiej biblioteki Publicznej w Rzeszowie, o godz. 18:00.

Najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego tygodnia, będą obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Farny o godzinie 11:00. Następnie, pod pomnikiem Leopolda Lisa-Kuli, odbędą się uroczystości z udziałem najwyższych władz województwa podkarpackiego. Później, o godz. 14:00, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, zaprasza na ,,Listopadowe Spotkanie z Historią”.

Sportowym akcentem 11 listopada, będzie 3 Bieg Niepodległości. Trasa biegu liczy 10 kilometrów i obejmuje następujące ulice: Al. Rejtana – ul. Kopisto – ul. Szopena – ul. Targowa – ul. Piłsudskiego – Al. Cieplińskiego – ul. Jagiellońska – ul. Moniuszki – ul. Sokoła – ul. Sobieskiego – Rynek – ul. 3-go Maja – Al. Lubomirskich – Olszynki (mała pętla) – ul. Kopisto – Al. Rejtana. Celem przedsięwzięcia jest promocja biegania i aktywnego trybu życia.

Rzeszów Jazz Festiwal

11 listopada to także początek najważniejszej kulturalnej imprezy tej jesieni – czyli IV edycji Rzeszów Jazz Festiwal, którego patronem medialnym jest portal Rzeszów News.

Przez dziesięć dni, na ośmiu scenach w Stolicy Podkarpacia, królować będzie najlepsza muzyka jazzowa. W skład tegorocznego RJF wchodzą jedni z najwybitniejszych obecnie przedstawicieli polskiego i światowego jazzu, m.in. Zbigniew Jakubek, Krzysztof Ścierański, Wojciech Pilichowski, Charli Green, czy Soweto Kinch.

Więcej o Rzeszów Jazz Festiwal możecie przeczytać TUTAJ

TOMASZ MIKOŁAJCZAK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama