Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

43 podmioty na Podkarpaciu przystąpiły do szóstej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Turyści mogą już rezerwować noclegi, oferty kulturalne czy gastronomiczne, a także wiele innych atrakcji z których można skorzystać od 15 do 17 marca.

Akcja jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby krajowych podróży turystycznych. Akcja „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny” zachęcająca rodaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych również poza głównymi okresami urlopowymi, przyczynia się do wzmacniania tego trendu. Razem pracujemy, by wydłużyć sezon turystyczny w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Celem akcji jest prezentacja bogatej oferty turystycznej i zachęcanie coraz większej liczby Polaków do podróżowania po kraju, również poza tradycyjnym sezonem letnim czy zimowym. Akcja organizowana jest dwa razy w roku – wiosną i jesienią. Najbliższa edycja rozpocznie się w piątek 15 marca i potrwa przez cały weekend.

– Dotychczas z akcji skorzystało ponad pół miliona Polaków. Cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem turystów i przedstawicieli branży. Z edycji na edycję obserwujemy wzrost liczby uczestników. W wiosennej odsłonie ceny obniżyło 894 partnerów z całego kraju – podkreśla sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Akcja z roku na rok staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród turystów, jak i partnerów. Pilotażowa odsłona została zorganizowana w 2016 roku i skorzystało z niej 60 tys. osób. Ostatnia edycja (jesień 2018) przyciągnęła aż 165 tys. turystów. Inicjatywa na stałe wpisała się w weekendowe plany wielu Polaków. Oferty promocyjne znajdują się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i wyprzedają się bardzo szybko.

– Polacy po raz kolejny mogą przeżyć weekend marzeń w obniżonych o 50 proc. cenach i utwierdzać się w przekonaniu, że warto zwiedzać nasz kraj również wiosną. Rosnąca liczba partnerów sprawia, że tworzone przez turystów pakiety mogą być jeszcze ciekawsze. Razem z całą branżą turystyczna zachęcamy Polaków do rezerwowania ofert – dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Propozycje dla turystów w jesiennej odsłonie akcji „Polska, zobacz więcej – weekend za pół ceny”przygotowało aż 894 partnerów. To wzrost o blisko 20 proc. w stosunku do ostatniej edycji. Oznacza to, że po raz piąty pobity został rekord zgłoszeń. Tradycyjnie już najwięcej ofert czeka na turystów w woj. małopolskim (130 zgłoszeń), mazowieckim i pomorskim (w obu po 96 zgłoszeń). Dużą zmianę widać także w Opolskiem, gdzie liczba partnerów, w porównaniu z poprzednią edycją, wzrosła o 200 proc. (z 10 na 30).

Na Podkarpaciu do akcji przystąpiły 43 podmioty. Poniżej znajdziecie listę rzeszowskich. Partnerzy obniżają nie tylko ceny zakwaterowania, mimo że ta branża stanowi największy procent oferty VI edycji (37 proc.). Turyści będą mogli skorzystać z propozycji wielu restauracji, muzeów, uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych. Należy pamiętać, że partnerzy musieli obniżyć cenę głównej usługi, by wziąć udział w akcji.

Polskie Linie Lotnicze LOT proponują bilety w atrakcyjnych, obniżonych o 50 proc. cenach. Promocją objęte są wszystkie połączenia krajowe między 15 a 17 marca. Sprzedaż zaczyna się dziś i potrwa do wyczerpania miejsc.

Specjalną ofertę na przejazdy przygotował dla swoich pasażerów także Polonus. Bilety w taryfie normalnej, zakupione w jednej transakcji, na przejazd tym samym odcinkiem danej relacji w obie strony – przejazd „Tam i z powrotem” – na kursy krajowe, w terminie 15-17 marca będą dostępne z bonifikatą 50 proc.

Partnerem promocyjnym akcji jest PKP Intercity, które przez 2 tygodnie na wszystkich monitorach w pociągach IC będzie emitować spot reklamujący akcję. Aby skorzystać ze zniżki, należy odnaleźć interesujące miejsce za pomocą mapy lub wyszukiwarki na stronie www.polskazobaczwiecej.pl i zapoznać się ze szczegółową ofertą partnerów.

GDZIE W RZESZOWIE „WEEKEND ZA PÓŁ CENY”?

Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

ul. Rynek 12

tel. (0-17) 875-41-99

mhmr@muzeum.rzeszow.pl

Apart Hotel 12

ul. Podpromie 12

tel. +48 17 778 81 99

aparthotel12.pl

Hotel Hetman

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

ul. Langiewicza 29 b

tel. 17 850 71 91

amwhotele.pl/hotele/rzeszow-hotel-hetman/

Oddział PTTK Rzeszów

ul. Jana Matejki 2

tel. (017) 85-367-55

www.pttk.rzeszow.pl/

Muzeum Okręgowe

ul. 3 Maja 19

Tel. 17 853 60 83

www.muzeum.rzeszow.pl

Muzeum Dobranocek

ul. Mickiewicza 13

Tel. 17 748 36 51

www.muzeumdobranocek.com.pl  

Grand Hotel Boutique

ul. Księdza Feliksa Dymnickiego 1a

www.grand-hotel.pl

Pełną listą podkarpackich podmiotów biorących udział w akcji znajdziecie też na stronie podkarpackie.travel/pl/blog/polska-zobacz-wiecej–weekend-za-pol-ceny777

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama