Reklama

Przyjdź ze swoją książką i wymień ją na nową. Daj starej książce nowe życie. Akcja wymiany w Rzeszowie odbywać się będzie od 4 do 7 maja.

[Not a valid template]

 

Projekt „Drzewo umarło. Nie pozwól umrzeć książce!” realizują Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Centrum Inicjatyw UNESCO we Wrocławiu i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

– Jeśli posiadasz w domu swój prywatny księgozbiór, to doskonale wiesz, że każda z „upolowanych” książek może być powodem do wielkiej radości. Ba, wręcz dumy. Nie oznacza to jednak, że nie mógłbyś po chwili zastanowienia wskazać kilka z nich, co do których żywisz nieco mniejsze uczucia. Niestety, książki, które zalegają na półkach z czasem obumierają – wyjaśnia Katarzyna Kotlińska, koordynatorka projektu „Drzewo umarło. Nie pozwól umrzeć książce!”.

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie zdecydowali się zachować żywotność książek i pomóc im w odnalezieniu nowych właścicieli. Projekt wymiany używanych książek, który zrodził się z inicjatywy uczniów należących do Klubu UNESCO w ALO.

W Młodzieżowym Dom Kultury (punkt przy ul. Piłsudskiego i ul. Osmeckiego), kawiarniach „Stary Piernik” (ul. Kościuszki), „Hola Lola” (ul. Mickiewicza), „Maffinkarnia” (ul. Grunwaldzka) przez kilka dni od 4-7 maja będą znajdować się specjalne punkty wymiany książek.

Mechanizm wymiany jest prosty. Osoba zainteresowana wymianą książki przynosi do punktu jedną lub kilka pozycji książkowych na wymianę. Panuje zasada: 1 książka stara = 1 książka nowa. Do dostępnych w „punkcie wymiany” książkach doczepione są zakładki, na których widnieje instrukcja wymiany. Osoba wymieniająca przekłada zakładkę z nowej książki, którą chce zabrać, na swoją starą, którą chce zostawić.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama