Reklama

Gdy studenci w najbliższy weekend zawładnęli miastem, to pozostali mieszkańcy w Rzeszowie będą bawić się jeszcze lepiej. Maratony filmowe, pokazy przedpremierowe, chór, który nie śpiewa i nauka tańca z królową dancehall. Jeśli tylko skończyłeś 3 lata, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Filmowa moc kina

Noc może być długa, szalona, albo kinowa. Wybierając opcję trzecią, warto zajrzeć do rzeszowskiego Multikina, ponieważ tam po raz kolejny ENEMEF, tym razem poświęcony Kapitanowi Ameryce. Steve Rogers wraz z resztą drużyny Avengers na ekranie będzie zachwycał super mocami, efektami specjalnymi, porywającą  akcjom oraz ciętymi dowcipami.

Podczas tego filmowego maratonu będzie można zobaczyć aż  trzy filmy z tym kultowym bohaterem: „Kapitan Ameryka: pierwsze starcie”, „ Kapitan Ameryka: zimowy żołnierz” oraz  premierowo – „Kapitan Ameryka: wojna bohaterów”.

ENEMEF rozpocznie się w piątek (6 maja) w Multikinie (ul. Kopisto 1) o godz. 22:00. Bilety w cenie od 26 do 33 zł (trzy filmy) można kupić w kinie oraz przez Internet na stronie Multikina (TUTAJ).

A dla spóźnialskich w kinie Helios również maraton z Kapitanem Ameryką – (piątek, 6 maja), z tą różnicą, że rozpoczyna się on o godz. 22:30. Bilety w cenie 30/33 zł dostępne są w kasie biletowej kina.

A w  niedziele (8 maja) zabawy filmowe dla najmłodszych również w kinach Helios. Dzieci będą mogły od godz. 10:30 obejrzeć takie bajki jak: „Dolina Stygimolochów”, „Mała kocha ryby”, „Zew dzikich Korytozaurów”, „Triceratops na obiedzie”, „Sposób na upał”. Pokazy filmów poprzedzą gry, zabawy i konkursy, które rozpoczną się już o 9:45. Bilety w cenie 15 zł można kupić przy kasie.

Zaś w kinie Zorza (ul. 3 Maja 28) w czwartek rozpoczęła się „Wiosna Filmów” i potrwa do poniedziałku (9 maja). Podczas festiwalu będzie można zobaczyć wielokrotnie nagradzane filmy, które nie miały jeszcze ogólnopolskiej premiery. W repertuarze znajdziemy takie perełki jak: „Wojna”, „Subtelność”, „Fuocoammare. Ogień na morzu”, „Chevalier”, „Kwiat Wiśni i Czerwona Fasola”. Bilety w cenie 12 zł i karnety za 50 zł można kupić w kasie kina.

Muzyczno-taneczne ekscesy

Gdy jednak kinowe maratony, to wyzwanie zbyt monotonne, zawsze można w sobotę (7 maja) wybrać się na czwartą edycje warsztatów „ONE LOVE”, które poprowadzi Ula „Afro” Fryc – prawdziwa Dancehall Queen. Odbędą się one w Akademii Tańca Miczłowscy (Europa 2, ul. Piłsudskiego 34, 4 piętro). W programie: od 14:00 do 15:30 – Dancehall Queen Style, a o 15:30 do 17:00 – Twerk. Kosz udziału to 150 zł. Zapisy i pytania można kierować na adres e-mail: rzeszowdancehall@o2.pl.

Moc „śmiertelnych” wrażeń dostarczą również w niedzielę (8 maja) takie zespoły jak: In Twilight’s Embrace, którzy pojawią się w Rzeszowie po raz pierwszy,  The Dead Goats – nikt nie gra lepiej szwedzkiego metalu „śmierci” oraz Coffinfish, których zadaniem będzie rozgrzanie publiczności. A to wszystko będzie się działo w klubie Vinyl (ul. Piłsudskiego 31) od godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł można kupić w klubie.

Zostań chórzystą nie śpiewają

W piątkowy (6 maja) wieczór można wybrać się również na zajęcia „SLOT ART CAFE –  Warsztaty Chór Nieśpiewający”. To idealne miejsce dla tych, którzy marzyli o karierze muzycznej, jednakże nie otrzymali oni w „prezencie” umiejętności wokalnych.

Bartosz Ignacy Wrona – nieśpiewający wokalista, improwizator, opowiadacz i dyrygent, poprowadzi zajęcia, które pomogą w znalezieniu głosu naturalnego, które otworzą nas na ekspresję, które zwiększą świadomość naszego głosu i ciała.

A ponadto w piątkowym programie: kameralne koncerty, warsztaty artystyczne, dkf-y oraz wieczory gier planszowych. Całość zaczyna się o godz. 19:00 w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24), wstęp wolny.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: