Reklama

„Nie tak miało być” – to ballada, którą Martyna Rempała, siostra tragicznie zmarłego 18-letniego Krystiana, byłego żużlowca i wychowanka Stali Rzeszów, nagrała by uczcić pamięć swojego brata. W teledysku możemy zobaczyć czołowych polskich żużlowców.

Razem mieli żyć, razem mieli spełniać swoje marzenia, razem cieszyć się codziennością, ale los wybrał inaczej. Kiedy niespełna 18-letniego  Krystian Rempałę zabierał czarny sport,  w ostatnich  chwilach jego życia Martyna – siostra żużlowca – obiecała mu, że zaśpiewa o nim balladę. I dotrzymała słowa, które dała bratu.

W niedzielę w serwisie YouTube o godz. 20:00 miał premierę teledysk do piosenki „Nie tak miało być”, którą wokalistka w całości  zadedykowała pamięci Krystiana. Ta data była nieprzypadkowa, ponieważ w niedzielę odbyło się finałowe spotkanie PGE Ekstraligi pomiędzy Stalą Gorzów a Get Well Toruń, które w 15. biegu wygrali gorzowianie.

„Nie Tak Miało Być..  Dla Krystiana, dla Was…” – napisała na Facebooku siostra Krystiana.

Martyna Rempała zaśpiewała balladę, do której słowa stworzyła Pati Sokół, natomiast melodię skomponował Marcin Bracichowicz. To było dla niego wyzwanie, ponieważ wcześniej żużlem nigdy się nie interesował, nie znał Krystiana, ale miał świadomość, że dla Martyny będzie to bardzo ważny utwór.

Wiedział, że będzie komponował piosenkę, do której temat został narzucony z góry, z konkretnym przekazem i wartością, że to nie może być utwór pierwszy z brzegu.

I tak też się stało. „Nie tak miało być” okazała się przepiękną balladą siostry, która straciła ukochanego brata. Która cierpi, która ma świadomość, że nie zrobi z nim już wielu rzeczy, które mieli w planach.

Zdjęcia do teledysku zostały nakręcone na stadionie Unii Tarnów. Pomimo różnych barw klubowych w obliczu tragedii ramię w ramię stanęli również czołowi polscy żużlowcy, zawodnicy PGE Ekstraligi, którzy wzięli dział w zdjęciach do klipu.

A wśród nich znaleźli się: Adrian Miedziński, Paweł Baran, Daniel Kaczmarek, Marcin Kościelski, Dominik Kubera, Emil Sajfutdinow,  Adrian Laguta,  Leon Madsen, Bartosz Smektala, Igor Kopeć-Sobczyński, Artiom Łaguta, Kacper Gomólski, Arkadiusz Madej.

Mimo dobrych intencji pojawiła, niestety, w internecie się fala krytyki, że Martyna chce zrobić karierę na tragedii brata. W wielu serwisach jednak czytamy, że dziewczyna śpiewa od 6. roku życia. Muzyka była i jest dla niej całym życiem, podobnie jak żużel był dla Krystiana, a jej intencją było uczczenie pamięci brata, który zmarł 28 maja br.

Żużlowiec był wychowankiem Stali Rzeszów, licencję uzyskał w 2013 r. W tym sezonie jeździł w barwach Unii Tarnów. Krystian Rempała uległ wypadkowi 22 maja podczas meczu Ekstraligi z ROW-em w Rybniku. Zmarł w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju.

Do wypadku 18-latka doszło na pierwszym wirażu drugiego biegu meczu ROW Rybnik – Unia Tarnów. Wówczas zderzyli się juniorzy obu zespołów Kacper Woryna i Rempała. Woryna po kilku minutach wstał z toru i o własnych siłach wrócił do parkingu, a Rempała, któremu podczas kolizji spadł kask, uderzył głową w tor, a potem w bandę.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: