Zdjęcie: Stowarzyszenie Zupełne Dobro
Reklama

Nasze domowe stoły podczas świąt Bożego Narodzenia uginają się od jedzenia. Aby go nie zmarnować, warto je zostawić w rzeszowskiej jadłodzielni.

Lodówka foodsharingowa w Rzeszowie znajduje się przy ulicy Szopena 59 (dawny pub “Kultura”). Od sierpnia 2017 roku prowadzą ją działacze stowarzyszenia „Zupełne Dobre”. W jadłodzielni znajduje się specjalna lodówka, do której można przynieść żywność. Z jednej strony chodzi o pomoc potrzebującym, a z drugiej to walka z marnotrawieniem jedzenia.

– Główną zasadą jest to, żeby jedzenie było zdatne do spożycia. Nie można zostawiać w lodówce surowych jajek, surowego mięsa, produktów nie nadających się do spożycia. Z lodówki może skorzystać każdy – wyjaśniają członkowie „Zupełnego Dobra”.

– Lodówka jest otwarta cały rok. Można przynosić jedzenie, nie tylko ze świąt. Lodówka  dostępna w godz. 7:00-20:00. Co jakiś czas sprawdzamy zawartość lodówki, jednak sama idea opiera się na zaufaniu, że jedzenie, które do niej trafia, nikomu nie zaszkodzi. Przy lodówce jest regulamin korzystania z niej – dodaje działacze stowarzyszenia.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przy okazji trwających świąt Bożego Narodzenia nadmiar jedzenia warto przynieść do lodówki. Już kilka osób to zapowiedziało. Ważne jest, żeby np. przy zupach była informacja o składnikach (głównie alergenów) oraz data przygotowania. Podczas ubiegłorocznych świąt lodówka przez trzy dni była praktycznie cały czas pełna.

– Można było w niej znaleźć śledzie, ryby, sałatki, wędliny, ciasta, ale również napoje, chleb – informuje nas stowarzyszenie „Zupełne Dobro”, znane z tego, że od dwóch lat pomaga bezdomnym, zachęca do dzielenia się jedzeniem nie tylko po świętach, ale również przez cały rok. 

Zdjęcie: Stowarzyszenie Zupełne Dobro

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama