Trudne warunki na drogach i spora ilość wypadków. Tak można w skrócie podsumować raport służb dotyczący zdarzeń drogowych w okresie świąt. Uważajmy na drogach i pamiętajmy o dostosowaniu odpowiedniej prędkości.
Policja miała pełne ręce roboty podczas świąt Bożego Narodzenia. W kraju w dniach 24-26 grudnia doszło do 99 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób. Do tragicznego zdarzenia doszło w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim.
Groźne zdarzenia na Podkarpaciu
26 grudnia doszło do kolizji pod Przecławiem. Trzy osoby zostały poszkodowane. Zderzyły się dwa samochody w miejscowości Tuszyma. Na trasie Dębica–Mielec odbywał się ruch wahadłowy.
Tego samego dnia w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim, w gminie Błażowa, doszło do tragicznego wypadku. Przed godziną 19:00 służby pojawiły się na miejscu, gdzie doszło do potrącenia pieszego na jezdni. Niestety, pomimo reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować.
W miejscowości Nakło koło Przemyśla dachował samochód osobowy. Pojazd zjechał z drogi i dachował lądując w rowie. W pojeździe zakleszczona została kobieta. Drugi pasażer zdołał opuścić pojazd. Strażacy uwolnili pasażerkę z pojazdu.
Na drodze powiatowej w Markowej doszło do dachowania pojazdu.
W kraju sporo wypadków
Według wstępnych danych od 24 do 26 grudnia na polskich drogach doszło do 99 wypadków, choć ta liczba cały czas wzrasta, ponieważ odnotowywane są kolejne zdarzenia. – Życie na drogach straciło 12 osób, a 155 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 484 nietrzeźwych kierowców – poinformował podinsp. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP.
Do najtragiczniejszego wypadku doszło w środę rano przy skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych w Zielęcicach pod Brzegiem. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: ford kuga kierowany przez mieszkańca Brzegu i volkswagen passat, którym jechało pięć osób. W wypadku zginęli wszyscy podróżujący obydwoma samochodami.
W piątek na drogach w prawie całym kraju zrobiło się ślisko, a kierowcy musieli się zmierzyć z trudnymi i niebezpiecznymi warunkami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed marznącymi opadami deszczu powodującymi gołoledź dla 14 województw.
(PAP, mt)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Wypadkowy weekend na drogach pod Rzeszowem. 7 wypadków, 10 rannych i 30 kolizji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-rzeszow3-1-218x150.jpg)




![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)












![Szpital MSWiA w Rzeszowie z inwestycją za miliony. Liczba zabiegów większa o 2 tys. rocznie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/mswia-szpital-endoskopia12-218x150.jpg)

















![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)




![Wypadkowy weekend na drogach pod Rzeszowem. 7 wypadków, 10 rannych i 30 kolizji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-rzeszow3-1-100x70.jpg)


