Zdjęcie: KWP Rzeszów

Przed sądem odpowiedzą dwaj bracia, którzy w niedzielę w podrzeszowskiej Błażowej Górnej kierowali tym samym motocyklem. Obaj byli pijani. 

W niedzielę przed godz. 19:00 policjanci interweniowali w gminie Błażowa. Do domu przewieziono 23-letniego mężczyznę, który wcześniej kierował motocyklem marki Honda. 23-latek przewrócił się, został ranny, do domu przewieźli go znajomi. Tam pomocy udzieliła mu mu załoga pogotowia ratunkowego.

– Okazało się, że 23-latek był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Dwie godziny później policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego motocyklistę. Okazało się nim 22-letni brat wspomnianego mężczyzny. 22-latek kierował tym samym motocyklem. Też był pijany, w organizmie miał 2,1 promila alkoholu. On również nie ma uprawnień do kierowania, wcześniej sąd wydał mu zakaz prowadzenia pojazdów.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Obaj mężczyźni odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości, dodatkowo młodszy z nich, odpowie jeszcze za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów – zapowiada nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama