Reklama

Zawody taneczne Battle of The South, koncert Art Celebration, spektakl Beautiful Flowers – to najważniejsze wydarzenia niedzielnego, a zarazem ostatniego dnia Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

[Not a valid template]

 

Od godz. 9:00 do 18:00 na murach Zamku Lubomirskich można oglądać obrazy wielkoformatowe 10 polskich i ukraińskich artystów. Prac miało być 11, ale Sąd Okręgowy w Rzeszowie nie zgodził się na to, by swoją pracę pokazała Urszula Chrobak, po czym wybuchł skandal.

Warto zajrzeć do Biura Spraw Artystycznych, by zobaczyć wystawę „Franciszek Starowieyski 1930-2009 – Przyjaźnie Paryski 1683-1693”, przypominającą twórczość nieżyjącego, jednego z największych polskich artystów. Wystawa liczy ponad 120 rysunków, obrazów i fragmenty teatrów rysowania.

Warsztaty dla dzieci

Od godz. 10:00 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury (ul. Jagiellońska 24) dalszych ciąg warsztatów polsko-ukraińskich „Wolontariat ponad granicami”. Okolica Inkubatora stanie się miejscem realizacji inicjatyw sąsiedzkich, wykreowanych przez uczestników warsztatów we współpracy z lokalnymi mieszkańcami oraz pracownikami firm i instytucji. Powstaną m.in. ogród na tarasie oraz instalacja „Latający dywan”.

O godz. 12:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) spotkanie z Wiesławem i Zofią Turno oraz pokaz fotografii w technice gumy wykonanych podczas warsztatów.

Od 12:00 do 18:00 Smyk Arena w Klubie Festiwalowym na placu między synagogami przy ul. Bożniczej. To warsztaty dla dzieci, które mogą przyrządzić wschodnie potrawy, zbudować samodzielnie makietę mapy, wykonać ozdobne kubki, maski, fryzury, koszulki aranżacje przestrzenne czy nasadzić i upiększyć swój mini – ogródek roślinny.

„Battle of The South”,

Od godz. 14:00 w Hotelu Bristol (ul. Rynek 20) „Battle of The South”, druga odsłona zawodów tanecznych, na których zmierzą się tym razem w kategorii break-dance tancerze z Polski i Ukrainy. Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych (do 8 lat, do 15 i powyżej 15 lat).

Zmagania tancerzy oceniać będą wybitni tancerze z Polski i Ukrainy, całość poprowadzi Rademenez – jeden z najlepszych MC w Polsce. W poprzednim roku impreza przyciągnęła ponad 150 osób.

Tancerzy oceniać będą sędziowie: Lussy Sky z Ukrainy, Kuzya z Ukrainy, Kleju z Polski. DJ Plash – Polska. Tegoroczna edycja „Battle of The South” jest skierowana do najmłodszych tancerzy. Swój udział w zawodach zapowiedzieli czołowi bboys z Polski. Impreza potrwa do 21:00

O 14:00 w Klubie Festiwalowym rozpoczną się warsztaty DJ-skie z MR Krime, a od 15:00 gościem Klubu będzie Marcin „Groh” Groszkiewicz, twórca „U know me records”. Od 16:00 Klub Festiwalowy będzie miejscem warsztatów polskich tańców tradycyjnych, tradycyjnej potańcówki przy muzyce na żywo. Do tańca zagrają: Kapela Maliszów i Kapela Jacka Hałasa. Impreza do godz. 20:00.

Art Celebration

Koncert „Art Celebration 2015: Urban Sound & Vision” odbędzie się na Rynku. Początek o godz. 19:00. Tegoroczna edycja koncertu skupiać się będzie na pokazywaniu nowych trendów w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej z elementami elektroniki, jazzu i nowych brzmień. Będzie połączona z wizualizacjami skupiającymi się na kwestiach industrializacji i urbanizacji.

Krótkie formy wideo zostaną przygotowane przez rzeszowskich filmowców Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta.

Gwiazdą koncertu będzie Smolik, wybitny producent i multiinstrumentalista, który wystąpi razem ze swoim zespołem oraz z udziałem zaproszonych wokalistów. U boku Smolika pojawi się m.in. Kev Fox, brytyjski songwriter, muzyk i wokalista.

Koncert Smolika poprzedzi mini koncert trzech filarów wydawnictwa U Know Me Records. Swoje kompozycje zaprezentują czołowi producenci i DJ-e na polskiej scenie muzyki elektronicznej: Daniel Drumz, Kixnare i Mr Krime, którym towarzyszyć będzie AC Band w składzie: Jan Emil Młynarski, Robert Cichy, Tomek Nowak.

Beautiful Flowers

O godz. 21:00 w Teatrze Maska (ul. Mickiewicza 13) spektakl Beautiful Flowers w wykonaniu teatru z Charkowa, który w 2001 r. założyło trzech znajomych. Pracują w unikalnym stylu fank-futuryzm, opierając swoje spektakle na pantomimie.

W Rzeszowie zaprezentują spektakl – satyrę „TŁUSZCZ”. Unikatowe przedstawienie zjednoczy w sobie elementy pantomimy, tańca i teatru cieni. Przedstawienie dotyczy aktualnych tematów społecznych: uzależnienie od telewizji i sieci społecznych, od używek, podnosi temat zmienności miłości i przemijania życia.

O 21:00 w Klubie Festiwalowym rozpocznie się Silent Disco. Koniec o 1:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: