Zdjęcie: Pixabay

Burze z gradem we wszystkich powiatach na Podkarpaciu w niedzielę (6 sierpnia) prognozują meteorolodzy. 

Burzowa była sobota, taka też ma być niedziela. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie, ostrzeżenie drugiego stopnia o burzach z gradem zacznie obowiązywać od godz. 11:00. Komunikat meteorologów będzie ważny do 18:00.

– Burzom miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu – od 40 do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h – poinformowało WCZK w Rzeszowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 procent.

Ponadto od 11:00 do 20:00 będzie obowiązywało ostrzeżenie o wzroście stanów wody na obszarze Brenia, Wisłoki, Łęgu, Sanu, Wisłoka, Strwiąża (Podkarpackie). Mogą wystąpić podtopienia, przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Advertisement

Strażacy znów apelują o ostrożność i śledzenie komunikatów meteorologicznych. – Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domów. Tam jesteśmy najbezpieczniejsi. Pozamykajmy drzwi i okna – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiej straży pożarnej. 

Z balkonów i tarasów usuńcie przedmioty, które zdmuchnięte silnym podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę. Nie parkujcie samochodów pod drzewami, dużymi reklamami, pod żadnym pozorem w trakcie burz nie wchodźcie do parków i lasów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama