Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Ogromne zainteresowanie zwiedzaniem Rzeszowa z przewodnikiem, które odbędzie się 5 i 6 września, sprawiło, że organizatorzy będą kontynuować tę inicjatywę w kolejnych tygodniach września.

„Wędrówki po Rzeszowie” organizuje Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Kilka tygodni temu ogłosiła zapisy na bezpłatne zwiedzanie Rzeszowa z przewodnikiem w pierwszy weekend wrześniowy (5 i 6 września).

Odzew był tak duży, że PROT postanowiła zorganizować kolejne zwiedzanie Rzeszowa z przewodnikiem. Ale nie będzie ono już darmowe, tylko trzeba będzie zapłacić symboliczne 5 zł.

Zwiedzanie z przewodnikiem w kolejne niedziele września (13, 20 i 27) rozpocznie się o godz. 12:30. Grupy wyruszą spod studni na rzeszowskim Rynku.

Zainteresowani po spacerze będą mogli zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną za dodatkową opłatą. Bilety kosztują 6,5 zł (normalny) i 4,5 zł (ulgowy – studenci, uczniowie, emeryci).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bilety na zwiedzanie Rzeszowa będą do kupienia w Trasie. Liczba miejsc ograniczona. Jeżeli ktoś będzie chciał także kupić bilet na zwiedzanie rzeszowskich piwnic, musi to zaznaczyć przy kupnie biletu na spacer z przewodnikiem.

– Uczestnicy spacerów po Rzeszowie poznają historie budynków, pomników i różnorodnych obiektów oraz usłyszą ciekawostki, których wcześniej nie znali. Wzbogacone komentarzem cenionego rzeszowskiego przewodnika spacery pozwolą później jego uczestnikom z większą świadomością przemierzać rzeszowskie ulice.

– Być może staną się one także inspiracją do kolejnych, tym razem indywidualnych, wędrówek po mieście i zgłębiania jego tajemnic – mówi Sabina Mermer z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama