Reklama

Już po raz trzeci nacjonaliści i patrioci w niedzielę (14 grudnia) przejdą ulicami w Rzeszowie w Marszu Patriotycznym „O pamięć dla poległych – o chleb i godność dla dzieci”.

Marsz organizuje Narodowy Rzeszów. – Grudniowa pora marszu i jego data zobowiązuje nas do pamięci o ofiarach Grudnia ’70 i stanu wojennego, jednak jego główna wymowa dotyczyć będzie aktualnych problemów Polaków – zapowiadają organizatorzy.

Manifestacja wyruszy o godz. 17:00 spod pomnika Armii Krajowej. Uczestnicy marszu przejdą aleją Lubomirskich, ulicami 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzką. Marsz zakończy się pod Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie.

W trakcie manifestacji zostaną złożone kwiaty pod Krzyżem Ofiar Komunizmu oraz odmówiona modlitwa za „ofiary polskiego grudnia” pod kościołem Farnym.

– Nikt nie garnie się do tego, by zacząć rozwiązywać największe bolączki państwa i zwykłych obywateli. Okrągłostołowa klasa polityczna zajęta walką o wyborcze stołki i tłumieniem kolejnych afer, żyjąc w poselskim dobrobycie, najwyraźniej nie ma na to najmniejszych chęci. W tej kwestii przejęła ona w linii prostej nawyki nomenklatury PRL-u – twierdzą organizatorzy marszu.

Podkreślają, że „marsz nie będzie przełomem w naprawie sytuacji”. Głównym hasłem tegorocznej manifestacji nacjonalistów i narodowców jest „O pamięć dla poległych – o chleb i godność dla dzieci”. W założeniu ma przypominać o represjonowanych działaczach podziemnej „Solidarności”, a jednocześnie zwracać uwagę na współczesne problemy młodych ludzi.

– Jedni, rozczarowani owocami transformacji wspierają młodzież, drudzy dorastając w anomaliach III RP chcą przynajmniej zawalczyć o lepszą przyszłość dla kolejnego pokolenia – przekonuje Narodowy Rzeszów.

Patronat nad marszem objęła rzeszowska „Solidarność”.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

Reklama