Reklama

W najbliższą niedzielę (24 sierpnia) w kościele św. Krzyża w Rzeszowie odbędzie się koncert finałowy 23. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa.

Wystąpią artyści z Gdańska: organista Roman Perucki, na co dzień pierwszy organista Archikatedry w Oliwie, dyrektor Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,  skrzypaczka Maria Perucka, związana z zespołem Capella Gedanensis oraz utalentowany młody skrzypek Łukasz Perucki,  wychowanek Konstantego Andrzeja Kulki.

Artyści wykonają m.in. dzieła kameralne W.A. Mozarta (w tym cykl Sonat kościelnych), J.S. Bacha oraz kompozytorów XIX i XX wieku. Wstęp na koncert jest wolny. Początek o godz. 19:30.

W ramach tegorocznego Festiwalu odbyło się 6 koncertów w rzeszowskich kościołach (Katedra, bazylika Bernardynów, Wniebowzięcia NMP w Zalesiu, św. Krzyża) oraz 4 w kościele św.  Mikołaja w Jarosławskim Opactwie Benedyktynek, zwanym, ze względu na swoje walory historyczne i architektoniczne, podkarpackim Carcassonne.

Wystąpili artyści z Mołdawii, Rosji, Niemiec, Włoch i Polski. Wszystkie koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem melomanów Rzeszowa i Podkarpacia. Organizatorem Festiwalu jest Parafia Katedralna w Rzeszowie  przy współpracy samorządu województwa podkarpackiego i Urzędu Miasta Rzeszowa. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym Festiwalu jest organista, Marek Stefański.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama