Zdjęcie: Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

W niedzielę 15 października zmienia się rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu. Nieznacznie zmienią się także godziny odjazdu i przyjazdu na wszystkich trasach.

Powodem korekty rozkładu jazdy są remonty prowadzone na liniach kolejowych. Na Podkarpaciu największa zmiana będzie dotyczyć linii 106, łączącej Rzeszów z Jasłem.

Od niedzieli pociągi jadące z Rzeszowa będą zatrzymywać się w Boguchwale, gdzie nastąpi przesiadka do autobusów komunikacji zastępczej. Pasażerowie jadący z Jasła będą podróżować Autobusową Komunikacją Zastępczą, a w Boguchwale przesiadać się do pociągu.

Z kolei kursy pociągów relacji Rzeszów – Komańcza oraz Rzeszów – Gorlice zostaną skrócone do relacji Rzeszów – Jasło (od Boguchwały trasa będzie obsługiwana przez autobusy).

Niewielkim zmianom uległy także godziny przyjazdów i odjazdów innych pociągów. Korekta dotyczy nie tylko pociągów POLREGIO (osobowych), obsługiwanych przez Przewozy Regionalne. Korekty zostały wprowadzone także przez PKP Intercity (pociągi IC i TLK)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zmiana podyktowana jest potrzebą dostosowania się do harmonogramu prac remontowo – inwestycyjnych prowadzonych przez zarządcę infrastruktury kolejowej  – Polskie Linie Kolejowe – wyjaśnia Jan Prawelski z Przewozów Regionalnych.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 9 grudnia.

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama