Zdjęcie: Materiały prasowe

Do pełnego odbioru wystawy niezbędne będą Wasze smartfony lub tablety. Przyjdźcie z nimi w czwartek 6 czerwca do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. 

Artur Kawa z RIK-u i Estrady Rzeszowskiej twierdzi, że to będzie wystawa, jakiej Rzeszów jeszcze nie oglądał. – W świecie opanowanym przez człowieka, opętanego żądzą podporządkowania swojej woli wszystkiego i wszystkich wokół… W przestrzeniach tworzonych przez ludzi i dla ludzi, to budynek i jego forma odgrywają główną rolę – opisuje Kawa. 

– Człowiek stanowi jeden z elementów architektury i krajobrazu miasta. Jest jedynie odnośnikiem skali i jego nierozerwalną częścią – podkreśla. Wystawa w niecodzienny sposób pozwala odkrywać przestrzeń miejską uchwyconą i zamkniętą w fotografiach wykonanych przy użyciu smartfona.

Harmonijne kadry oraz ukazanie współzależności człowieka z architekturą, mogą sprawiać odczucie, że w zgiełku i pędzie, którymi ogarnięte są współczesne metropolie, mamy szansę odnaleźć również miarowy rytm.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Niekonwencjonalna wystawa zbudowana z kodów QR, kryjących w sobie miejsca nietypowe, czasem zapomniane lub przeciwnie – znane i lubiane. Pozwala dostrzec w przestrzeni miejskiej symetrię, prostotę oraz różnorodność form, stylów i kolorów. To istna symbioza organizmów żywych i nieożywionych – opisuje dalej Artur Kawa. 

Odkrywaj więc zakamarki Rzeszowa, Katowic, Lublina, Warszawy, Wrocławia, Innsbrucka oraz Kopenhagi. Wystarczy użyć prostego skanera kodów szybkiego dostępu. Przynieście smartfony. Rzeszowski Inkubator Kultury gwarantuje dostęp do internetu. Wernisaż w czwartek o 18:00 w RIK-u przy ul. Jagiellońskiej 24 (siedziba Estrady Rzeszowskiej).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama