Zdjęcie: Pixabay

Cenisz nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców? Weź udział w konkursie fotograficznym „Foto Odlot” 2021″.

XIX Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkursie Fotograficznym”Foto Odlot” jest organizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fotoklub RP. Konkurs odbywa się od 1992 roku, patronuje mu Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej (FIAP).

Początkowo zorganizowano sześć edycji ogólnopolskich, a od 1998 roku konkurs ma rangę międzynarodową, w tej formule odbył się już 18 razy.

Adam Kus z rzeszowskiego WDK wyjaśnia, że konkurs jest dla twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców. W ostatniej edycji uczestniczyło 110 artystów z 12 krajów, a ekspozycja pokonkursowa liczyła 128 zdjęć.

Termin nadsyłania zdjęć mija 18 października br. Na laureatów czekają medale FIAP i Fotoklubu RP oraz cenne nagrody finansowe. Każdy autor może zgłosić maksymalnie cztery prace czarno-białe lub barwne, wykonane w dowolnej technice.

Format zgłaszanych prac od 20×30 cm do 70×100 cm. Jeśli to możliwe, organizatorzy proszą też o zdjęcia na płycie CD. Prace należy przesłać w sztywnym opakowaniu na adres: Wojewódzki Dom Kultury, ul. S. Okrzei 7, 35-002 Rzeszów z dopiskiem: „FOTO ODLOT”.

Pełny regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama