Reklama

Policjanci zabezpieczyli u 52-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego broń i amunicję. Mężczyzna nie posiadał na nią zezwolenia. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

[Not a valid template]

 

W czwartek po południu policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Stalowej Woli weszli do domu 52-latka. Z informacji, które posiadali wynikało, że mężczyzna może posiadać broń i amunicję, na którą nie ma pozwolenia. Podejrzenia policjantów były słuszne.

Zabezpieczyli dwa sztucery z lunetami i tłumikiem oraz 134 sztuki amunicji do broni palnej różnego rodzaju i kalibru. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia.

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli zastosowała wobec niego policyjny dozór i poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych.

Broń została zabezpieczona do dalszych czynności. Policjanci będą ustalać, skąd ją miał mężczyzna i czy nie była ona wykorzystywana do popełniania przestępstw. Za nielegalne posiadanie broni grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: