Dwóch pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i emerytowany policjant jest podejrzanych o nielegalne posiadanie broni i amunicji. Znaleziono je w… komendzie.

Śledztwo w tej sprawie 30 kwietnia tego roku wszczęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Dotyczy posiadania broni bez pozwolenia przez osoby zatrudnione w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W toku śledztwa w trakcie przeszukań zabezpieczono 10 jednostek broni oraz około 1000 jednostek amunicji. Jak wynika z dokonanych ustaleń zabezpieczona broń oraz amunicja mają charakter kolekcjonerski i pochodzą z okresu II wojny światowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Andrzej Mucha, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, poinformował, że znaleziona broń oraz amunicja nie pochodzą z magazynów KWP w Rzeszowie. Dodatkowo w trakcie przeszukań zabezpieczono pochodzące najprawdopodobniej z magazynów komendy kajdanki, pałki oraz tarcze policyjne.

– Prokurator dwóm pracownikom cywilnym zatrudnionym w magazynie KWP oraz jednemu emerytowanemu policjantowi postawił zarzut posiadania bez pozwolenia broni oraz amunicji pochodzących z okresu II wojny światowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat  8 – informuje Andrzej Mucha.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama