Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Amatorzy nielegalnych wyścigów samochodowych w Rzeszowie ukarani mandatami przez policję. Skarb Państwa „zarobił” na nich ok. 14 tys. zł.

O zorganizowaniu nielegalnych wyścigów samochodowych w nocy z soboty na niedzielę dowiedzieli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Pierwszy wyścig ujawnili ok. 23:20, gdy patrolowali teren strefy ekonomicznej Rzeszów – Dworzysko.

– Drugi, 30 minut później w Rogoźnicy. Łącznie w obu miejscach było około 300 samochodów – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji.

Policjanci drogówki i kryminalni przerwali wyścigi, reagowali też na zakłócanie porządku publicznego i wykroczenia w ruchu drogowym. Łącznie ujawnili 28 wykroczeń i nałożyli 25 mandatów na kierowców. Zatrzymali jedno prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W trzech przypadkach, policjanci nałożyli na kierowców więcej niż jeden mandat. Łączna wysokość mandatów wyniosła prawie 14 tys. zł – przekazała nam Magdalena Żuk. 

Policjanci przypominają, że wyścigi samochodowe są możliwe tylko na specjalnie przygotowanych do tego trasach zamkniętych lub na specjalnych torach. Nielegalne wyścigi są ogromnym zagrożeniem – nie tylko dla ich uczestników, ale też dla osób postronnych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama