Zdjęcie: materiały zespołu Piersi

Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi z pomocą Stowarzyszenie Folkowisko 20 listopada w Rzeszowie organizują, koncert charytatywny na rzecz ofiar wojny oraz dzieci, sportowców i artystów z niepełnosprawnościami.

Koncert wyjątkowy, ponieważ zorganizowany z potrzeby pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują, czyli Centrum Rehabilitacji we Lwowie, którym Fundacja Piersi przekaże pieniądze uzbierane podczas koncertu, niezbędne do budowy oddziału protezowego dla ofiar wojny oraz dzieci z niepełnosprawnościami, które realizują swoje pasje sportowe i artystyczne.

 – Po dwóch, bardzo udanych, koncertach w Opolu, na których zebraliśmy ponad 200 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Fundacji, postanowiliśmy zorganizować taki koncert w Rzeszowie, w moim rodzinnym mieście – mówi lider zespołu Piersi, Adam Asanov.

Polskie i ukraińskie gwiazdy na jednej scenie

Na koncercie zagoszczą największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej takie jak: Sławomir, Golec uOrkiestra, Future Folk, DOC, Czadoman, May, Łzy, Emilia Szybiak, oraz gospodarze, czyli zespół Piersi. Nie zabraknie również ukraińskiego akcentu, ponieważ na scenie wystąpią również folkowo rockowy Joryj Kloc oraz energetyczny Luiku.

Artyści, którzy wystąpią w tym koncercie, zrzekli się całkowicie honorariów oraz zwrotów kosztów podróży.

Warto podkreślić fakt, że jedną z artystek, która pojawi się na scenie, jest ośmioletnia, nękana chorobami  Zuzia Kapral – dziewczynka z Poznania, którą zespół Piersi poznał na jednej z licznie granych przez siebie imprez charytatywnych, a ich wspólny występ odmienił życie dziewczynki, która odzyskała wiarę w siebie i chęć do walki z chorobą. Zuzia nagrała wraz z zespołem Piersi piosenkę i teledysk ku pokrzepieniu serc walczącego o wolność narodu Ukraińskiego pt. „Za wolnością gnaj”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Razem ze stowarzyszeniem Folkowisko

Mimo iż, działania stowarzyszenia Folkowisko opierają się na organizacji odmiennych muzycznie wydarzeń, to przedstawiciele tej organizacji nie mogli pozostać obojętni na chęć niesienia pomocy

– Kiedy dostaliśmy pytanie, czy chcemy pomóc w organizacji koncertu charytatywnego dla szpitala w Ukrainie, nie musieliśmy się długo zastanawiać nad odpowiedzią. Od początku wojny w Ukrainie niesiemy pomoc humanitarną do naszych wschodnim sąsiadów, więc każda taka akcja jak koncert Niepokonani, jest dla nas kolejnym motorem do działania i pomocy – mówi Marcin Piotrowski, prezes Stowarzyszenia Folkowisko.

Honorowym patronat nad wydarzeniem objęli prezydent Rzeszowa oraz mer Lwowa, a ambasadorem imprezy jest mistrz paraolimpijski, pochodzący z Rzeszowa – Rafał Wilk. Bilety na koncert można kupować za pośrednictwem strony ticketmaster.pl. „Niepokonani” rozpoczną się o godz. 17:00. 

Zdjęcie: materiały zespołu Piersi

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama