Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch motocyklistów. Mężczyźni jadąc w kierunku Rzeszowa łącznikiem autostradowym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 91 km/h. Jeden został ukarany mandatem, drugi kierował motocyklem po pijanemu, stracił prawo jazdy.

Wykroczenia motocyklistów zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Policjanci nie chcąc narażać innych uczestników ruchu poprosili o wsparcie drugi radiowóz i kontynuowali jazdę za motocyklistami. Obaj kierowcy jednośladów zostali zatrzymani na ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, na wysokości ronda, gdzie czekała już druga załoga wezwanego radiowozu.

Okazało się, że jeden z zatrzymanych, 26-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, był nietrzeźwy. Badanie wykazało 0,71 promila zawartości alkoholu. Szczegółowa kontrola przeprowadzona przez policjantów wykazała kolejne jego przewinienia. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

– Wiele do życzenia pozostawiał również sam jednoślad. Pojazd nie miał ważnych badań technicznych i był nieprzerejestrowany. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy. Za swoją lekkomyślność i brawurę mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Drugi kontrolowany motocyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

httpv://www.youtube.com/watch?v=DlcUNEZG3mE

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama