Zdjęcie: KWP Rzeszów

Mężczyzna wynajęty podstępnie przez oszusta zorientował się, że bierze udział w oszukańczej grze i zwrócił pieniądze kobiecie. Trwają poszukiwania zleceniodawcy, który metodą „na wnuczka” próbował oszukać mieszkankę Rzeszowa.

Do tego nietypowego oszustwa doszło w Rzeszowie. Sprawcy działali według znanego schematu. Do mieszkanki Rzeszowa zadzwoniła kobieta podając się za jej bratanicę. Mówiła, że spowodowała śmiertelny wypadek i potrzebuje pieniędzy – 20 tysięcy złotych na kaucję. Przebieg zdarzenia potwierdził mężczyzna, który w rozmowie podawał się za policjanta. Po odbiór pieniędzy miał przyjść jego syn.

Starsza kobieta uwierzyła w te słowa i przekazała pieniądze mężczyźnie, który po nie przyszedł. Oszustom pewnie znowu mogłoby się udać, gdyby nie to, że człowiek, który odebrał pieniądze, okazał się uczciwy.

– Kiedy zorientował się, że uczestniczy w przestępstwie, wrócił do mieszkania pokrzywdzonej i powiedział, że mogła paść ofiarą oszustów. Zwrócił pokrzywdzonej całą kwotę i zawiadomił policjantów. Wyjaśnił im swój udział w tym zdarzeniu – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Okazało się, że zamieścił w internecie ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Skontaktował się z nim telefonicznie jakiś mężczyzna. Zadeklarował, że zatrudni go, ale po wcześniejszym sprawdzeniu. W ramach testu uczciwości miał odebrać przesyłkę ze wskazanego przez zleceniodawcę miejsca i zawieźć ją własnym samochodem do Wrocławia.

Mężczyzna odebrał przesyłkę od mieszkanki Rzeszowa i wyruszył w trasę. Kiedy był już w Tarnowie, jego niepokój wzbudziły liczne telefony od zleceniodawcy. Wtedy domyślił się, że został wciągnięty w przestępstwo, a starsza kobieta, od której odebrał pieniądze została oszukana. Zdecydował o powrocie. Na miejscu oddał całą kwotę pokrzywdzonej i powiadomił policję.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama