Zdjęcie: Teatru MIMESIS 2

Bo z małżeństwami zwykle tak bywa, że raz jest lepiej, a raz gorzej. Gdy przypadają te „ciche” dni i miesiące, wówczas warto pomyśleć o terapii, a najlepiej „Cudownej terapii” w wykonaniu aktorów Teatru MIMESIS 2 z Czarnej k. Łańcuta.

Aktualne, małżeńskie rozterki wprowadzają nieład w związku Państwa Dąbków, dlatego zgadzają się na udział w terapii dla par. Znaczy się… jedno chce bardziej, drugie oczywiście mniej. Dzięki terapeucie dochodzą do wniosku, że potrzebują zrobić kilka kroków we właściwym kierunku. Problemem jest znalezienie tego właściwego.

Czy miłość z wieloletnim stażem może być przeżuta? Czy wybaczenie, to już tylko tolerancja? Jakiej metody użyje terapeuta? Odpowiedzi na te pytania da „Cudowna terapia” – sztuka austriackiego pisarza i dziennikarza Daniela Glattauer’a, która po raz pierwszy zostanie wystawiona w Polsce przez Teatr MIMESIS 2 już 11 marca w Czarnej koło Łańcuta.

– Z reguły jest to komedia. Ale postanowiłem z niej uczynić komedio-dramat. Sztuka, gdzie po drodze stawia się tyle pytań nie może być po prostu śmieszna. Pewne tematy należy zawiesić w powietrzu i tak też będzie – wyjaśnia Damian Janusz, reżyser spektaklu.

Dopełnieniem spektaklu będzie muzyka na żywo oraz wyjątkowa jak na „gabinet lekarski” scenografia. W sztuce grają już zakorzenieni w Teatrze MIMESIS 2 aktorzy: Barbara Sylwanowicz znana publiczności, jako Laura z „Przystojniaczka” i Carmen Wolf z „Bella Donny”, w której to zagrała razem z bawiącym publiczność – Mirosławem Pelcem – odtwórcą roli Martina.

Po spektaklu odbędzie się mały poczęstunek i rozmowy przy szampanie, kawie i winie.
„Cudowną terapię” prapremierowo będzie można zobaczyć w ramach „Babskiego wieczoru” w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji  (Czarna 260c k. Łańcuta) o godz. 18:30. Premiera odbędzie się natomiast dzień później (12 marca) również o godz. 18:30.

Koszt biletu to 15 zł. Można je rezerwować telefonicznie: 17 226 23 23 lub mailowo: biuro@gok-czarna.pl

Patronem spektaklu jest Rzeszów News.

(jg)

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama