To jedyna okazja dla rolkarzy, aby zobaczyć miasto nocą z perspektywy zarezerwowanej na co dzień dla kierowców. Dzisiaj (17 czerwca) w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Nightskating Rzeszów.

Nightskating Rzeszów to nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. Pierwsza edycja impreza odbyła się 18 września ubiegłego roku i okazała się strzałem w dziesiątkę. W Nightskating wzięło udział wtedy aż 600 rolkarzy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Trasa drugiej edycji Nightskating Rzeszów, którego organizatorem jest Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe, została tak zaplanowana, aby w imprezie mogli uczestniczyć wszyscy, którzy pewnie czują się na rolkach oraz potrafią hamować. Nie wymaga wyjątkowych umiejętności.

– Jeśli jednak macie obawy, zachęcamy do udziału w zajęciach Szkółki Rolkowej „Wodzu” i doszkolenie się w jeździe – zalecają organizatorzy.

Mile widziane przebrania

O bezpieczeństwo przejazdu rolkarzy zadba policja oraz ekipa zabezpieczająca. Rolkarzom w będzie towarzyszyła muzyka i – jak zapewnia Rzeszowskie Stowarzyszenie Rolkowe – świetna atmosfera. Organizatorzy przewidują również dodatkowe atrakcje.

– Już dziś szykujcie rolki, kaski i ochraniacze, aby w czasie przejazdu w pełni cieszyć się jazdą. Mile widziane świecące kółka i odblaski oraz dowolne przebrania – informują pomysłodawcy Nightskating Rzeszów.

RSR chciałoby, aby Nightskating Rzeszów stał się cyklem nocnych przejazdów na rolkach głównymi ulicami Rzeszowa.

– Aby popularyzować rolkarstwo oraz wrotkarstwo jako sport dla wszystkich niezależnie do wieku. Dlatego zależy nam na Waszej licznej obecności – podkreślą organizatorzy imprezy.

Nightskating odbędzie się 17 czerwca (piątek). Zbiórka o godz. 19:30 na parkingu Podpromie (poziom dolny). O 19:40 zaplanowany jest pokaz freestyle slalomu w wykonaniu Szkółki Rolkej „Wodzu” na rolkowisku Slalom Park Rzeszów pod Mostem Zamkowym.

Rolkarze wystartują o godz. 20:00. Do pokonania będą mieli 10,5 km. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Trasa Nightskating Rzeszów

Start: Parking Podpromie (poziom dolny) – Podpromie – Plac Śreniawitów – Hetmańska, – Powstańców Warszawy – Dąbrowskiego – Lisa-Kuli – Cieplińskiego – Piłsudskiego – Lwowska – Mieszka I – Niepodległości – Rejtana – Wierzbowa – Naruszewicza – Szopena – Kilara – Parking Podpromie (poziom górny).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama