Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nawet 30 cm śniegu może spaść w sobotę i niedzielę na Podkarpaciu – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

Już w piątek, 9 grudnia, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed nadchodzącym do Polski niżem Brygida, co oznacza intensywne opady deszczu i śniegu oraz spadek temperatury, którym towarzyszyć będą siarczyste mrozy. 

Na Podkarpaciu śnieżyce spodziewane są w sobotę wieczorem, w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę do godzin popołudniowych. W naszym województwie należy się też spodziewać miejscami marznących opadów deszczu. Bardzo śliskie będą drogi i chodniki. 

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu na Podkarpaciu zacznie obowiązywać w sobotę od godz. 22:00, do niedzieli (11 grudnia) – do godz. 14:00. Meteorolodzy spodziewają się, że w naszym regionie w tym czasie spadnie od 20 do 30 cm śniegu. 

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Temperatura minimalna na Podkarpaciu z soboty na niedzielę wyniesie 0 st. C. Z soboty na niedzielę i w niedzielę wiatr może wiać do 40-50 km/h. 

W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek intensywniejsze opady śniegu pozostaną na północy i krańcach zachodnich.

Nad ranem, we wtorek, na południu kraju temperatura może spaść do około -15 st. C Później do końca tygodnia na południu i wschodzie utrzymywał się będzie silny mróz, w nocy do -15 st. C., a nawet do -20 st. C.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama