W następny weekend (26-28 września) Rzeszów będzie żył muzyką. W szczególności jej dwoma nurtami – bluesem i rockiem. Odbędą się kolejne edycje Breakout Days i Rockowej Nocy.

Piątek będzie dniem pamięci pochodzącego spod rzeszowskiego Zgłobnia Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, czyli filarom grupy Breakout. Ojciec polskiego bluesa od lat elektryzuje słuchaczy, a stworzona przez niego muzyczna marka w całym kraju nieodłącznie kojarzy się z Rzeszowem.

W piątek uczcimy Tadeusza Nalepę

O godz. 17:00 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów zostanie wyemitowane słuchowisko „Breakout”. Natomiast godzinę później odbędzie się wyjątkowa uroczystość. Studio to otrzyma bowiem imię Tadeusza Nalepy. Na uroczystości obecny będzie syn muzyka i Miry Kubasińskiej, Piotr Nalepa. Następnie wraz z Żanetą i Robertem Luberami zagra on już w studiu koncertowym imienia swego ojca akustyczny koncert okolicznościowy.

O godz. 19:00 na scenie na rzeszowskich bulwarów w ramach tegorocznej edycji Breakout Days odbędą się dwa koncerty. Zagrają zespoły: Portal Blues i Cree z Sebastianem Riedlem, synem innej legendy polskiej muzyki.

Imprezie towarzyszyć będzie plenerowa wystawa fotografii Leszka Opioły „Blues”.

W sobotę poznamy zwycięzcę Rockowej Nocy

Kolejny, IX już finał Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzycznych Rockowa Noc zagości na bulwarach w sobotę. Od godz. 16:00 będą się tam odbywać przesłuchania konkursowe kapel zgłoszonych do udziału w festiwalu. Po nich zagrają laureaci ubiegłorocznej edycji Rockowej Nocki: Le fleuR oraz The Remedy For. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Acid Drinkers.

Dodatkową atrakcją imprezy będą towarzyszące jej warsztaty, które odbędą się następnego dnia, czyli w niedzielę. W klubie muzycznym „Mikrofon” przy ul. Kopernika w godz. 12-18 będzie można się podszkolić w grze na gitarze pod okiem Krzysztofa „Partyzanta” Toczko. Z kolei w Estradzie Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej miłośnikom śpiewu spróbuje pomóc i wskazać cenne wskazówki sama Ewelina Flinta.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama