990 osób weźmie udział w drugim nocnym biegu po pasie startowym lotniska w Jasionce. Bieg odbędzie się z soboty na niedzielę. Wcześniej będzie można się zarejestrować w bazie dawców szpiku.

Uczestnicy nocnego biegu wystartują o północy z 16 na 17 kwietnia. Podobnie jak rok temu, 5-kilometrowa trasa została wytyczona w strefie zastrzeżonej lotniska w Jasionce. Uczestnicy będą biec po pasie startowym i drogach kołowania. W ub. r. w nocnym biegu wzięło udział 776 osób, w tegorocznej edycji pobiegnie 990 osób.

– Najwięcej w dotychczasowych biegach po lotniskach w Polsce – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia Skyway Run, które jest organizatorem nocnego biegu w Jasionce.

Każdy uczestnik, aby dostać się do strefy startu, będzie musiał przejść kontrolę dokumentów i odprawę, dokładnie tak jakby wchodził na pokład samolotu. Biuro Zawodów zostanie otwarte o godz. 18:30, pierwsze odprawy zawodników do strefy zastrzeżonej zaplanowane są na godz. 21:45.

– Samo przygotowanie Strefy Startu rozpocząć możemy dopiero na kilkadziesiąt minut przed samym biegiem, ze względu na odbywające się loty. Na pas możemy wejść dopiero po zabezpieczeniu pasa po ostatnim samolocie. Jest to więc ekspresowe przedsięwzięcie, choć w tym roku rozkład lotów jest dla nas bardziej korzystny. Rok temu czasu było jeszcze mniej – mówią przedstawiciele Skyway Run.

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody – odzież sportowa z linii Skyway Run oraz upominki od partnerów i sponsorów. Przygotowania na lotnisku do imprezy zaczną się w piątek. Większość prac przewidziano na sobotę.

Nocny bieg po pasie startowym będzie połączony z największym Dniem Dawcy na Podkarpaciu. We współpracy z Fundacją DKMS na terenie terminala będzie 10 stanowisk, przy których będzie można się zarejestrować do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych DKMS, a dzięki temu uratować komuś życie.

– Podczas imprezy będzie aktywna scena, na której widzowie będą mogli oglądać przygotowane przez partnerów biegu atrakcje. Po raz pierwszy rozpoczęliśmy też zabawę Joker, polegającą na zbieraniu tokenów umieszczonych w terminalu. Zwycięzcy dostaną skrzynie z niespodziankami od sponsorów i partnerów – zapowiadają organizatorzy.

Impreza przedbiegowa rozpocznie na terenie terminala o godz. 18:00. – W programie przewidzieliśmy wiele ciekawostek ze świata sportu – dodaje Łukasz Sikora z Portu Lotniczego w Jasionce.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama