Reklama

Już 31 lipca, kina Helios zapraszają na noc pełną grozy z czterema najlepszymi horrorami. Mamy dla Was podwójne zaproszenie.

Na początek można będzie zobaczyć premierowo dwa filmy „Szubienica” i „Taśmy Watykanu”, a potem jeszcze legendarny „Egzorcysta” i na koniec przerażające „Wilkołacze sny”. Taka dawka grozy jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć.

Start: 31.07. godz. 22:00

Meta: 1.08 godz. 06.00

Ceny biletów: 32 zł (normalny), 29 zł (ulgowy)

Filmy

„Szubienica”

Po dwudziestu latach od tragicznego wypadku, do którego doszło w niewielkim miasteczku podczas szkolnego przedstawienia, uczniowie szkoły postanawiają ponownie wystawić feralną sztukę, aby w dość niefortunny sposób uczcić rocznicę tragedii. Szybko przekonują się jednak, że do pewnych rzeczy lepiej nie wracać.

 „Taśmy Watykanu”

27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.

 „Egzorcysta”

Jest to opowieść o niewinnym dziecku nawiedzonym przez tajemniczego ducha. Matka dziewczynki, zdeterminowana, by uratować ją z mocy demona, zwraca się o pomoc do dwóch księży, przepełnionego wątpliwościami Karrasa, oraz ojca Merrina, o wierze niewzruszonej jak skała. Najlepszy horror wszechczasów nadal przeraża jak żaden inny.

 „Wilkołacze sny”

19-nastoletnia Marie (Sonia Suhl) przestaje panować nad swoim ciałem. To co się z nią dzieje, wydaje się mieć związek z wydarzeniami, rozgrywającymi się na rybackiej wyspie zamieszkałej przez jej rodzinę, a także z chorobą jej matki, która od lat porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczyna uświadamia sobie, że jej rodzina skrywa tajemnice, o których istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Wrogie nastawienie ludzi budzi w niej niepokój nie mniejszy od tego, który wywołują wyrastające na jej klatce piersiowej włosy. Chociaż miejscowy lekarz zapewnia ją, że wszystko jest w porządku, Marie nie przestaje zadawać sobie pytań o to, kim tak naprawdę jest i jaka jest jej natura.

 

 KONKURS

W naszym konkursie wygrała Agata Chlebowska. Gratulujemy!

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: