Nocny pożar pensjonatu „Zacisze”. Ewakuacja 11 osób, straty na 700 tys. zł

Reklama

Ponad 50 strażaków walczyło z pożarem pensjonatu „Zacisze” w Łętowni koło Strzyżowa. Akcja trwała cztery godziny.

 

Zdjęcia: KP PSP w Strzyżowie

Do pożaru pensjonatu doszło w nocy z poniedziałek na wtorek (12/13 lutego). Strażaków wezwano ok. godz. 1:30. Na miejsce wysłano 11 zastępów straży i 53 ratowników. Gdy dojechali do Łętowni, pożarem objęta była jedna ze ścian budynku pensjonatu „Zacisze”. 

W momencie wybuchu pożaru, w pensjonacie było 11 osób, które uciekły przez przyjazdem strażaków. Nikomu nic się nie stało. Wysoka temperatura spowodowała, że doszło do rozszczelnienia zbiornika na gaz o pojemności 2700 l niedaleko palącej się ściany budynku.

– Błyskawiczna reakcja strażaków zapobiegła eksplozji gazu – mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

 

Akcja gaśnicza trwała ponad cztery godziny.

– Spaliła się połowa budynku pensjonatu: ściany, podłogi, dach, wyposażenie pokoi, pompa ciepła, instalacja elektryczna. Straty wstępnie oszacowano na ok. 700 tys. zł – przekazuje st. kpt. Krystian Pająk, rzecznik straży pożarnej w Strzyżowie. 

Przyczyny pożaru ustala policja. Na razie nie są one znane. – Zostanie powołany biegły ds. pożarnictwa – mówi kom. Katarzyna Kosturek, rzecznik strzyżowskiej policji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama