Nocny pożar w II LO w Rzeszowie. Straty na ok. 200 tys. zł. Zajęcia odwołane

Reklama

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie odwołała środowe zajęcia dla uczniów. W nocy w budynku wybuchł pożar.

 

Zdjęcia: Komenda Miejska PSP w Rzeszowie

Policjanci i strażacy o pożarze w II LO przy ul. ks. Jałowego zostali poinformowani w środę, 8 listopada, o godz. 3:40 w nocy. – W chwili wybuchu pożaru, w budynku nikogo nie było. Przyczyny pożaru nie są znane – mówi asp. Andrzej Stebnicki z rzeszowskiej policji.

– Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy, pożarem była objęta ostatnia kondygnacja i poddasze budynku. Nie było na nim żadnych materiałów łatwopalnych, więc pożar się nie rozprzestrzenił – relacjonuje kpt. Jan Czerwonka z rzeszowskiej Straży Pożarnej. 

 

Z ogniem walczyło 28 strażaków, 8 zastępów straży, w tym jedna jednostka OSP – ze Słociny. Akcja trwała blisko trzy godziny. Pożar ugaszono o godz. 6:18. – Straty wstępnie oszacowano na ok. 200 tys. zł – dodaje Czerwonka. 

Przyczyny pożaru w II LO wyjaśnia policja we współpracy z biegłym ds. pożarnictwa. Dyrekcja szkoły zdecydowała o odwołaniu środowych lekcji dla uczniów. Do pracy w środę przyszli tylko pracownicy administracji i kierownictwo II LO. 

– Pożar wybuchł w pomieszczeniu kadrowej. Nadpalony jest strop. Ogień wypalił dziurę w dachu. Było spore zadymienie. Lekcja prawdopodobnie wznowimy w czwartek, po konsultacji ze służbami – mówi nam Bogdan Franczyk, wicedyrektor II LO w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama